הרווח הנקי של מנכ"ל אפל, טים קוק, חצה את רף מיליארד הדולר – ובכך הוא נהפך רשמית למיליארדר, כך על פי המדד החדש של בלומברג.

בהחלט מדובר במספר מרשים, אולם יש לו דרך ארוכה עד שיעקוף את המנכ"לים האחרים שברשימה. ג'ף בזוס, מנכ"ל אמזון, עומד בראש רשימת המיליארדים של בלומברג עם הון של 187 מיליארד דולר. אחריו, מנכ"ל מייקרוסופט לשעבר, ביל גייטס, עם 121 מיליארד דולר ומארק צוקרברג, מנכ"ל פייסבוק, מחזיק ב-102 מיליארד דולר. מנכ"ל טסלה, אילון מאסק, הוא רק עשירי ברשימה, אבל הונו עומד על 68.7 מיליארד דולר, הרבה יותר מקוק.

רשימת המיליארדים היא גברית באופן מובהק, והאישה הראשונה ברשימה היא אליס וולטון הנמצאת במקום ה-16 עם 57.1 מיליארד דולר, והיא היורשת האמריקאית של אימפריית וולמארט.

קוק הוא מקרה ייחודי במועדון המיליארדים, משום הוא לא ייסד את אפל אלא סטיב ג'ובס המנוח, וברוב המקרים אף מנכ"ל שאינו מייסד החברה לא הופך למיליארדר.

סטיב ג'ובס מייסד אפל
סטיב ג'ובס מייסד אפל | צילום: Justin Sullivan - Staff, GettyImages

יחד עם זאת, הרווחים וההכנסות של אפל הכפילו את עצמם מאז שקוק מונה למנכ"ל החברה. רק בשבוע שעבר רשמה מניית החברה עלייה של 5 אחוזים, ואפל קרובה לציין אבן דרך ולהיות החברה הראשונה בעלת שווי שוק שמוערך ב-2 טריליון דולר. לשם השוואה, כאשר ג'ובס נפטר שווי השוק של אפל היה מוערך בכ-350 מיליארד דולר. גם הקורונה לא פגעה בהכנסות של אפל, אלא להפך, כאשר אנשים שהיו בבית הסתמכו עוד יותר על המוצרים והשירותים שלה.

יש לציין, שאפל לא חשפה בעשור האחרון מוצר חדש ופורץ דרך כמו האייפון, אבל עדיין שגשגה. קוק פיקח על פיתוח מוצרים כמו אייפון X ו-Apple Watch, שירותים חדשים כמו אפל מיוזיק ומחקר בתחומים כגון מכוניות ללא נהג ומשקפי מציאות מדומה.