ברקע המחאה נגד הבנקים, בשל מדיניות ההלוואות הנוקשה בימי הקורונה, פרופ' ירון זליכה, לשעבר החשב הכללי באוצר, מתבטא בחריפות באשר להתנהלותם בימי קורונה. "הממשלה מחבקת את הבנקים ונותנת להם הטבות ענק בזמן המשבר – אבל במקום להעביר אותן לציבור, הבנקים לקחו את ההטבות לכיסם", טען פרופ' זליכה בריאיון לרינה מצליח, והוסיף כי הבנקים הם הגורם שייצאו יותר עשירים ממשבר הקורונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"הם גזרו רווחים גדולים- מניות הבנקים זינקו בלמעלה מ-20 אחוזים", אמר פרופ' זליכה.  הוא פירט מספר מהלכים שהביאו להתחזקות הבנקים בימים אלה, ביניהם המרת אשראי שלהם בערבויות על חשבון המדינה – דבר שמספק להם מקור רווחים חדש, לדבריו. עוד הוא ציין את מהלך מיזוג 3 בנקים, שלו השלכות רבות: "המערכת הבנקאית הישראלית היא הכי לא תחרותית במערב והכי נשכנית – והממשלה מחבקת אותה".

הוא הוסיף לתקוף את הממשלה ואת האוצר, וכינה אותם "חבורת חדלי אישים שנתנה לבנקים להשתלט על כל חלקה טובה". פרופ' זליכה ציין את התרומה של צוותי הרפואה ושל העובדים ברשתות השיווק ש"מסכנים את חייהם כל יום כדי להנשים את החברה הישראלית", כלשונו. לעומת זאת, הוא מדגיש כי הבנקים לא מבצעים את החובה החברתית המוטלת עליהם: "הבנקים קיבלו את צינור החמצן מהממשלה כדי שיעבירו אותו לעשרות אלפי עסקים שהולכים למות; הם לא עושים זאת – וזה דבר חמור". הוא סיכם בדברים קשים: "הבנקים יגרמו לכך שהמשק הישראלי ייצא נכה לנצח".