שינוי דרמטי במפתח הדיור הציבורי | משרד הבינוי והשיכון הודיע היום (שלישי) על שינוי באופן בו מחושב גודל הדירה לזכאים: החל מעוד מספר שבועות, סלון לא ייחשב עוד כחדר שינה, ומשכך משפחות יהיו זכאיות לדירות גדולות יותר. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לפי החישוב החדש, משפחה עם 1-3 ילדים תהיה זכאית לדירת שני חדרי שינה וסלון, ואילו משפחה עם ארבעה ילדים ויותר תהיה זכאית לדירת שלושה חדרי שינה וסלון. עד כה, משפחה עם עד שני ילדים הייתה זכאית לדירת שני חדרים (כולל סלון), דירה עם שלושה-ארבעה ילדים הייתה זכאית לדירת שלושה חדרים (כולל סלון), ומשפחה עם חמישה ילדים ויותר הייתה זכאית לדירת ארבע חדרים (כולל סלון).

בעקבות השינוי, מי שממתינים לדירה יעברו באופן אוטומטי לתור הנכון עבור הדירה להם הם זכאים על פי החישוב החדש. במקביל, מקומם יישמר במקום הקיים – וכשיגיע, תוצא להם הדירה המקורית לה היו זכאים, והם יוכלו לוותר עליה תמורת דירה מרווחת יותר לה הם זכאים לפי החישוב החדש. עם זאת, הם ייכנסו למקום האחרון בתור החדש, על מנת שלא לפגוע בממתינים הקיימים.

השינוי ישפיע על 1,607 משפחות שעדיין ממתינות לקבלת דיור ציבורי: 912 שהמתינו לדירת שני חדרים וכעת יהיו זכאיות לדירת שלושה חדרים; ו-695 משפחות שהיו זכאיות לדירת שלושה חדרים וכעת יהיו זכאיות לדירת ארבעה חדרים.

"סלון או פינת משפחה הם לא מותרות", מסרה שרת הבינוי והשיכון, ד"ר יפעת שאשא ביטון. "שינוי מפתח החדרים מהווה אמירה ערכית ברורה לזכאי הדיור הציבורי כי לא מגיע להם פחות. אין שום סיבה שלילדי הדיור הציבורי לא יהיה חדר משלהם. אף ילד לא צריך לישון בסלון - מעתה תהיה זכאות לרווחה פיזית, נפשית ומשפחתית".

יפעת שאשא-ביטון (צילום: יעל אורבך)
השרה שאשא-ביטון | צילום: יעל אורבך