שר האוצר כחלון נחוש לקבל מחר (ראשון) החלטה בנוגע לעתידה של חברת אל על - כרגע על הפרק פירוק או הלוואה לחברה בערבות המדינה. בתגובה הודיעה הערב מועצת עובדי אל על על תחילתן של הפגנות בכל הארץ והקמת מאהלי מחאה מול ביתם של כמה מפקידי האוצר. ביום שלישי הקרוב תתקיים ההפגנה הראשונה מול מעון ראש הממשלה בירושלים, תחת הכותרת: "ביבי הבטיח וביבי צריך לקיים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הערב פורסם בחדשות סוף השבוע כי גורמי המקצוע שמעורבים בדיונים הנוגעים לעתיד החברה נוטים לאפשרות הפירוק. לטענת אותם גורמים ישנם חוליים קשים מאוד בחברה ויהיה קשה להציל אותה. כסף שיופנה למטרה זו עלול ללכת לריק, הם טוענים. מנגד, גורמים פוליטיים אומרים שזו עלולה להיות מכה מורלית קשה למשק אם חברה כמו אל על תקרוס.   

בתוך כך, שרון בן יצחק, יו"ר מועצת העובדים, הצהיר: "בעוד עם כל החברות באוצר מדברים על מענקים של מיליארדים, מישהו שם החליט שלצורך מתן הלוואה לאל על - לא מענק ולא פיצוי - הלוואה, יש להקריב אלפי עובדים. אין בכוונתנו לאפשר את פירוק החברה".

"עובדי אל על ש-90% מהם עובדים בשכר מינימום, נכנסו מתחת לאלונקה מתוך אחריות ושמירה על הבית והציגו תוכנית התייעלות של מיליארד דולר בחמש שנים, וזכו ליחס מזלזל והתעלמות מוחלטת מצד פקידי האוצר", הוסיף בן יצחק. "אנו נלחמים על הפרנסה שלנו ועל האוכל של הילדים שלנו ועל החברה הלאומית שלנו, ואם יש מישהו שחושב שניתן לו לרמוס אותנו ברגל כזאת גסה אז כדי לו לחשב מסלול מחדש".