השפעות הקורונה על הנדל"ן: משרד האוצר פרסם הבוקר (חמישי) את נתוני שוק הנדל"ן נכון לחודש אפריל האחרון. צניחה חדה נרשמה בכלל המדדים, והשוק המקומי רשם את הפעילות הנמוכה ביותר מזה 20 שנה לפחות - כמו גם הצניחה החדה ביותר. בסך הכל ירד מספר העסקאות ב-74% בהשוואה לאפריל בשנה שעברה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

סך העסקאות הכולל בחודש אפריל עמד על 2,100 דירות בלבד, המספר הנמוך ביותר בשוק הנדל"ן המקומי לפחות מתחילת שנות האלפיים. הירידה הגדולה ביותר הייתה ברכישת דירות חדשות - צניחה של 79% בהשוואה לאפריל אשתקד. הרכישות הסתכמו בשפל היסטורי של 575 דירות בלבד.  

רכישות המשקיעים בחודש אפריל הסתכמו ב-245 דירות בלבד, רמת שפל היסטורית גם כן וירידה של 76% בהשוואה לאפריל הקודם. כשמעיינים במאפייני התעסוקה של המשקיעים בחודש אפריל, רואים עלייה חדה בשיעור המשקיעים המועסקים במגזר הציבורי. העלייה ממשיכה מגמה קודמת, ואחוזם של עובדי המגזר הציבורי מתוך רכישות המשקיעים הגיע עד ל-42%.  

רכישות של זוגות הצעירים הסתכמו בחודש אפריל ב-965 דירות בלבד, כולל במסגרת תוכנית "מחיר למשתכן". זו ירידה של 77% בהשוואה לאפריל בשנה שעברה. נתון מעניין נוסף בימי הקורונה: רבע מבין רוכשי הדירה הראשונה בשנים האחרונות היו בחל"ת או מובטלים בחודש אפריל האחרון.  

לדברי משרד האוצר, נתונים ראשוניים לחודש מאי מצביעים על התאוששות במספר העסקאות בהשוואה לאפריל, אבל עדיין מבטאים ירידה חדה בהשוואה לתקופה שלפני משבר הקורונה.