אחרי אישור הפיצויים וההטבות מצד האוצר, מנכ"ל ביג חי גאליס קורא לשוכרים במתחמים להפעיל את החנויות החל מיום חמישי. במכתב שהוציא גאליס לשוכרים נכתב כי "שוכרים יקרים, ברצוני לברך על הודעת הממשלה למען שיקום העסקים, והודעת נציגות השוכרים על חזרה לשגרה ופתיחת החנויות (פרט למסעדות)".
 
"כפי שאמרנו לאורך כל המשבר, בלי שוכרים חזקים - אין מרכזי קניות בריאים. עמדנו לצידכם בסבלנות, עכשיו הגיע הזמן לחזור לשגרה מלאה. החל מיום חמישי הקרוב הנכם נדרשים להפעיל את החנויות במרכזי ביג הפתוחים כולל נצרת ואשדוד ע"פ שעות ההפעלה הרגילות".
 
בהמשך מכתבו כתב כי "החל מערב יום העצמאות נעלה בקמפיין שיווקי נרחב. המרכזים היום היו מלאים בלקוחות, הפדיונות מצוינים. היכונו היכונו לימים חזקים. אין לאף אחד אישור לפספס. שיהיה לנו בהצלחה".
 
קבוצת הנדל"ן המסחרי ביג נסחרת לפי שווי שוק של כ-3.8 מיליארד שקל, והיא מנהלת 22 מרכזי קניות בישראל. לכל הקמעונאיות הגדולות במשק יש חנויות במתחמי החברה. 
 
רשתות האופנה והמסחר שנפגעו ממשבר הקורונה קראו להשבתה כללית של הפעילות עד שדרישותיהן ימולאו. נכון להיום כ-200 רשתות לא חזרו לפעילות במסגרת המחאה הזו.