העלו מחירים וישלמו בעצמם את המחיר הגבוה: רשת המרכולים התל אביבית, "סופר יודה", הפקיעה מחירים ותפצה את לקוחותיה בסך 150 אלף שקלים, כך נפסק אתמול (ראשון) על ידי בית המשפט המחוזי בתל אביב במסגרת תביעה ייצוגית אשר הוגשה נגדה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

על פי כתב התביעה, בין השנים 2014 ל-2017, מכרה הרשת מוצרים שונים המצויים בפיקוח כמו חלב, גבינה לבנה, חמאה וכו', במחירים גבוהים יותר מהרף שנקבע בידי המפקח על המחירים במשרד הכלכלה.

במסגרת התביעה הייצוגית, אשר הוגשה על ידי עידן בקשי, באמצעות עורכי הדין לירן דדו וישי זילברברג, נטען כי במספר הזדמנויות רכש התובע מוצרים שונים המצויים בפיקוח, וגילה ששילם עבורם סכום מופקע העולה על מחירם המפוקח. בתוך כך, תבע בקשי את רשת הסופרים ודרש ממנה להתאים את מחיריה למחיר המפוקח ולפצות את לקוחותיה עבור הסכומים הגבוהים שגבתה.

דווקא בירידה. ביצים
גם ביצים הן חלק ממוצרי היסוד המפוקחים | צילום: חדשות 2

אתמול כאמור ניתן בבית המשפט המחוזי בתל אביב פסק הדין שאישר הסדר שהושג בין הצדדים. במסגרת ההסדר התחייבו סופר יודה לעדכן בכל סניפי הרשת את מחירי המוצרים המצויים בפיקוח המדינה, כך שלא יעלו על המחיר המרבי שנקבע להם. בנוסף, בחודשים הקרובים תעניק הרשת ללקוחותיה מגוון הנחות על המוצרים המפוקחים, עד לסכום מצטבר של 150 אלף שקלים - פי 3 מהסכומים אותם העריכה הרשת כי גבתה ביתר בתקופה האמורה.

בית המשפט ציין בפסק דינו כי כתוצאה מהגשת התביעה, צמחה תועלת קונקרטית וממשית לחברי הקבוצה ולציבור בכללותו, ועל כן הורה בנוסף לסופר יודה לשלם לתובע גמול בסך 10,000 שקלים, וכן לשאת בשכר טרחת עורכי דינו בסך 50 אלף שקלים.