עימות באולפן: ברקע החלטת הממשלה לאשר פתיחת עסקים במרחב הציבורי, החליטו בעלי חנויות ובתי עסק לשבות החל ממחר (ראשון), עד שהממשלה תיענה לדרישותיהם לפיצויים. שחר תורג'מן, יו"ר דירקטוריון קבוצת בריל, המחזיקה בבעלותה כמה מהרשתות הגדולות בישראל, הגיע לאולפן ועלה להתקפה: "ביבי, הבטחת לנו סיוע מיידי – תקיים". בהמשך עלה לשידור גם מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד שאמר כי ריפוי המשק ייעשה דרך פתיחת העסקים – וספג אש גם הוא: "האוצר עושה את המקסימום כדי לא לתת כלום".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אישור פתיחת החנויות מחדש במקביל לאיסור היציאה מעבר ל-500 מטרים מהבית – זו בדיחה", אמר שחר תורג'מן לדנה ויס. הוא סיפר כי הוא ועמיתיו העלו מול ראש ממשלה את הצורך בסיוע מהיר מהמדינה – אך לא זכו למענה. תורג'מן הסביר כי פתיחת מחודשת של העסקים ללא תמיכה והלוואות ממשלתיות תהווה החמרה נוספת של מצבם.

בשלב זה, הצטרף לדיון מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד, שטען כי הדרך של המשק להתרפא עוברת דרך חזרת העסקים לשגרה, בצל הקורונה. "אנחנו עמלים לילות כימים כדי להחזיר את המשק חזרה לפעילות", אמר באב"ד. הוא חשף כי בהמשך להחלטה שהתקבלה על פתיחת חנויות הרחוב, יתקיימו דיונים על האפשרות לפתוח גם את הקניונים ולהשיב את יתר המסחר לפעילות.

עסקים קטנים סגורים קורונה (צילום: מרים אלסטר, פלאש/90 )
עסקים סגורים בימי קורונה | צילום: מרים אלסטר, פלאש/90

תורג'מן התפרץ לדברי מנכ"ל משרד האוצר ותקף בחריפות: "אם הייתי מנהל את העסק שלי כמו שאתם מנהלים את התכנית הכלכלית – הייתי מפוטר בתוך שבוע". הוא המשיך דבריו ואמר כי  "כבר חודש וחצי באוצר גוררים רגליים; אתם עובדים על הציבור ומרדימים אותו".