מענק הסיוע שהבטיח ראש הממשלה בנימין נתניהו להורים נכנס הבוקר (ראשון) לחשבונות של חלק מהישראלים הזכאים לו: 500 שקלים עבור כל ילד מתחת לגיל 18, עד ארבעה ילדים במשפחה. נוסף על המשפחות, זכאים למענק גם אזרחים ותיקים, מקבלי קצבאות נכות ומקבלי קצבת הבטחת הכנסה. העלות הכוללת של המהלך עומדת על 1.4 מיליארד שקלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי נתוני הביטוח הלאומי, המענק מגיע ליותר מ-1.2 מיליון משפחות, שלהן יש כ-2.8 מיליון ילדים. עוד הדגישו בביטוח הלאומי כי משפחות שיוולדו להן ילדים עד 15 באפריל יהיו זכאיות למענק בגין הרך הנולד. באשר לילדים שימלאו להם 18 שנים במהלך חודש אפריל: גם הם מזכים את הוריהם במענק.

הפקדה מביטוח לאומי
אישור הפקדה מביטוח לאומי, הבוקר

משבר הקורונה והשבתתו החלקית של המשק הביאו לאחוזי אבטלה גבוהים ברחבי המדינה, והובילו עסקים קטנים כגדולים להפסדים כבדים וקשיים כלכליים. במסגרת צעדי הסיוע של המדינה, ביום רביעי האחרון הודיעו משרדי הממשלה כי מענק הסיוע לעצמאים יורחב משמעותית.

בתום משא ומתן הוחלט להקצות סכום נוסף של כמיליארד שקלים לטובת הרחבת המענק לעצמאים, כך שסך הסיוע הישיר יעמוד על 4 מיליארד שקל. בשיחות שהתקיימו אל תוך השעות הקטנות של הלילה, הוחלט שתהיה פעימה שנייה בחודש אפריל וגובה הפיצוי יעמוד על סך של 10,500 שקלים או 70% מההכנסות.