מדינות ברחבי העולם וגם ישראל מתמודדות כעת עם השאלה כיצד להחזיר את ענף הטיסה לשגרה – תחת מגבלות הקורונה. בשביל לקבל אינדיקציה ולהסיק מסקנות אפשר לבחון את הצעדים שנוקטות המדינות השונות – ופותחות את השמיים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

נתחיל באירופה, שם בעוד כחודש לערך יפתחו הגבולות בתוך היבשת, כשבחלק מהמדינות יש כבר מתווה מפורט. ברומניה לדוגמא, הרשויות גיבשו רשימה של מדינות אדומות; כמו איטליה, בריטניה וספרד – ולעומתן מדינות צהובות. אלו שייכנסו לשערי רומניה ממדינות אדומות – יוכנסו מיד לבידוד במתקן ייעודי. אלה שיכנסו מהמדינות הצהובות, יזכו להקלות.

במדינות הבלטיות; אסטוניה, ליטא, ולטביה החליטו להקים בועה סטרילית בין המדינות. בועה זאת כוללת מעבר חופשי, וגם שיתוף נתונים על הנכנסים בשעריהם. בצ'כיה, סלובקיה וגרמניה מתחילים לנוע באותו כיוון, כך גם באוסטרליה וניו זילנד. התהליך די דומה למה שישראל מתכננת לעשות מול יוון וקפריסין השכנות.

בסרביה, אוסטריה ושוויץ הכניסה ככל כנראה תותנה בבדיקת קורונה בטרמינל. אם התוצאה שלילית – הנבדק ייכנס למדינה, ואם חיובית – יעלה על מטוס חזרה או ישלח לבידוד שמפוקח על ידי המדינה.

אם נרחיק לסין - שם נשקלת האפשרות לייצר מסלול מהיר. בדיקה לפני הטיסה, ומיד לאחר הנחיתה – אבל רק לקבוצה שמביאה תועלת למדינה. רופאים, אנשי עסקים, סטודנטים או בעלי נדל"ן.

חשוב לומר, שבכל המדינות כמעט הצעדים שנלווים בטרמינל די דומים. שימוש במסכות וכפפות, בדיקות חום, צמצום בדלפקי הצ'ק אין, סגירת מתחמי אוכל, איסור כניסה למלווים ועמדות חיטוי. כך גם במהלך הטיסה; חובת חבישת מסכות בכל זמן השהות בו, בדיקת חום לפני העלייה, ביטול מכירת מוצרים על המטוס, צמצום כבודת היד ועלייה וירידה מהמטוס בסדר קבוע.