אתם כבר מכירים את הדוחות המרגיזים שחושפים שנשים מרוויחות כשליש פחות מגברים באותו תפקיד, ועכשיו דוח חדש חושף – גם בחברות ההייטק הגדולות בעולם, כמו פייסבוק, גוגל ואפל, שהיינו מצפים שיתייחסו לנושא השכר השוויוני ביתר רצינות, נשים מרוויחות פחות.

הדוח של האתר HIRED שנחשף היום בדק את הבדלי השכר בין גברים לנשים ב-2019 בחברות ההייטק הגדולות הללו ועוד, ומצא כי נשים מרוויחות בממוצע כ-3% פחות מגברים באותם תפקידים.

כך לדוגמה השכר הממוצע לשנה לגבר בפייסבוק הוא 129 אלף דולר, ולנשים כ-112 אלף דולר. באפל המשכורת לגבר היא 121 אלף דולר בממוצע, ולנשים 109 אלף דולר. בגוגל המשכורת הממוצעת לגבר היא 120 אלף דולר לשנה, ולנשים 109 אלף דולר. במייקרוסופט המצב "קצת יותר טוב" אבל עדיין לא שוויוני – המשכורת הממוצעת לגבר היא 119 אלף דולר לשנה, ולאישה 113.5 אלף דולר.

אוספי הנתונים ניסו להסביר את ההבדל בשכר בין גברים לנשים בהבדלים בניסיון ובוותק בין מהנדסי התוכנה, בעלי המקצוע המבוקשים ביותר בחברות ההייטק, ביניהם יש יותר גברים בעלי ניסיון מאשר נשים. עם זאת, גם הסבר זה מחביא בתוכו את הנטייה להעדיף גברים לתפקידים מסוימים. 

נקודת אור אחת בנתונים היא חברת אדובי – החברה שפיתחה את קורא ה-PDF "אקרובט" ואת הפוטושופ –אשר דווקא משלמת לנשים יותר מלגברים, והרבה יותר. המשכורת הממוצעת לגבר לשנה בחברה היא 105.5 אלף דולר, ולנשים – 126.5 אלף דולר.