ריינאייר (צילום: cherylkeit.com)
ריינאייר | צילום: cherylkeit.com
הטיסות מתחדשות: חברת ריינאייר הודיעה כי תחזיר 40 אחוז מכלל הטיסות שלה, כ-1,000 טיסות מדי יום, החל מה-1 ביולי. לדברי מנכ"ל ריינאייר, אדי וילסון, "אחרי ארבעה חודשים, הגיע הזמן שאירופה תטוס שוב, ונוכל לאחד שוב בין בני משפחה וחברים. ענף התעופה, שמספק מיליוני מקומות עבודה, חייב להתחיל לפעול מחדש".

לדבריו, יש יותר משישה שבועות עד ל-1 ביולי, וזה תאריך אשר מאפשר להתארגן כדי להתחיל לחזור ללוח טיסות סדיר, וכך לאפשר לכלכלות מבוססות תיירות, כמו פורטוגל, ספרד, איטליה, יוון וצרפת, לנצל את הזמן שנותר מעונת התיירות השנה.

כדי לשמור על ביטחון הנוסעים ולהימנע מהידבקות בנגיף הקורונה, בחברה פרסמו מספר שינויים בכללים:

  • ניתן יהיה לעלות לטיסה פחות תיקים.
  • צ'ק אין יתבצע רק אונליין.
  • את כרטיס העלייה למטוס יש להראות בסמארטפון ולא להדפיס אותו.
  • בדיקת חום תיערך בכניסה לשדה התעופה.
  • חובה לעטות מסכת פנים בשדה התעופה וכן במהלך הטיסה.

בנוסף, גם הצוות במטוס יעטה מסכות פנים, יימכרו רק חטיפים ושתייה ארוזים מראש, לא יהיה אפשר לקנות במזומן ולא יתאפשר תור בשירותים במטוס (תצטרכו לבקש קודם לגשת). החברה מעודדת את הנוסעים לרחוץ ידיים באופן קבוע ולהשתמש בנוזל לחיטוי ידיים, שיהיו זמינים בשדה התעופה. במטוסים יהיה שימוש במסנני אוויר מסוג HEPA (כמו במחלקות לטיפול נמרץ בבית חולים), וכל משטחי הפנים של המטוס יחוטאו מדי לילה.

כל הנוסעים שיטוסו בחודשים יולי ואוגוסט יצטרכו לדווח לחברת התעופה מהו משך הביקור שלהם ובאיזו כתובת הם ישהו. הפרטים יישלחו לממשלות האיחוד האירופי, במטרה לעזור להן לפקח על כל תקנות הבידוד הנדרשות מהנוסעים והחוזרים לחו"ל.

ומה בנוגע למחירים עבור טסים מישראל?

כרגע לא כל היעדים פתוחים עבור טסים מישראל. בין היעדים באירופה שתוכלו לטוס אליהם אפשר למצוא את אוסטריה, בלגיה, בולגריה, צרפת, גרמניה, יוון, הונגריה, מלטה, קפריסין, פולין, רומניה ואיטליה. יעדים כמו ספרד, נורבגיה, בריטניה ושוויץ סגורים כרגע.

מבדיקה שערכנו באתר ריינאייר, טיסות לקפריסין מישראל אפשר להזמין כבר לסוף יוני, במחיר של כ-60 יורו לכיוון אחד. אם תרצו לנסוע לרומא, זה יתאפשר רק בתחילת יולי – ותוכלו למצוא כרטיס הלוך וחזור בפחות מ-200 יורו לאדם. טיסה מתל אביב לאתונה בתחילת חודש יולי תעלה לכם כ-150 יורו, ולעומת זאת טיסה חזרה רק בסביבות 50 יורו.

חשוב שתשימו לב לפני שאתם מזמינים, שלא ניתן לבטל טיסת לואו קוסט של ריינאייר, אלא רק להחליף אותה בטיסה אחרת של החברה. כמו כן, בישראל עדיין קיימת חובת בידוד של שבועיים לחוזרים מחו"ל, וכך גם בחלק מהיעדים באירופה - כדאי לבדוק מה ההנחיות בכל יעד באופן ספציפי לפני שאתם מזמינים טיסה אליו, ולקחת בחשבון שהן משתנות בהתאם למצב במדינה.