אחרי שחגגנו את פסח ויום העצמאות בהסגר, שבועות עומד להיות החג הראשון שבו הישראלים יכולים סוף סוף לצאת לנופש. המקומות בצימרים הולכים ונתפסים – אבל המלונות פחות, ועל טיסות לחו"ל עדיין מוקדם לדבר. כמה תעלה החופשה בחג השבועות?

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

תחושת הצמא לקצת שלווה, ניכרת בעיקר בצימרים ברחבי הארץ. "התקופה הקשה כבר מאחורינו, מתחילים לשכוח אותה", אמר גדי נחימוב, בעלי חוות נאות. "לפני שבועיים כשהתחילו לדבר על תיירות – מבול של טלפונים. איך שנפתח, אנשים התחילו להגיע".

לעומת הצימרים, מרבית המלונות עדיין לא מלאים. מהנתונים של "אשת טורס" עולה כי המחיר לחופשת חצי פנסיון של זוג הורים ושני ילדים בסוף השבוע של החג במלון אסטרל פלמה באילת, תעלה כ-5,300 שקלים. חופשת הכול כלול לאותה משפחה במלון לאונרדו קלאב ים המלח, תעלה כ-5,400 שקלים. זאת לעומת חופשה על בסיס לינה וארוחת בוקר במלון אוליב דריה בכינרת – שתעלה קצת יותר מ-3,200 שקלים.

מלון (צילום: באדיבות אסטרל)
צילום: באדיבות אסטרל

"בחג שבועות השנה אנחנו רואים ירידה של כ-20% במחירים של בתי המלון", אמרה שירלי כהן עורקבי, סמנכ"לית שיווק ומכירות באשת טורס. "בגלל הבלבול בהנחיות השנה בנוגע לפתיחת בתי המלון, אנחנו רואים תפוסה נמוכה ומחירים מצוינים של הרגע האחרון".

צריך לזכור; המשבר הכלכלי של הקורונה עדיין רחוק מסיום. כמעט כל ישראלי רביעי מצא עצמו ללא עבודה ורבים לא יכולים להרשות לעצמם חופשות באלפי שקלים. לכן, אתרי הקמפינג וחניוני הלילה הופכים השנה לאלטרנטיבה פופולרית במיוחד.

ישנה כמובן גם אפשרות הטיסה לחו"ל, אבל נדמה שבשביל רוב הישראלים עדיין לא בשלה העת לעלות על טיסה, בעיקר בגלל ההגבלות – שעדיין קיימות.