שובן של הטיסות ב-1 באוגוסט? ראש הממשלה נקב לפני שבועיים בתאריך כיעד לפתיחת השמיים. כבר אז אמרו שרים בכירים: "לא ברור על מה נשען תאריך היעד הזה, הוא מנותק מהמציאות, הבטחה שנכתבת על הקרח". זה היה עוד לפני שנתוני התחלואה היו במספרים שאנחנו רואים היום. ככל שהזמן נוקף, עושה רושם שהתאריך הזה יידחה, ויידחה משמעותית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

האיחוד האירופי הודיע שישראל לא נכללת ברשימת המדינות שאזרחיה יכולים להיכנס לשטחי האיחוד, אבל זה יותר מכך. הערב (שלישי) אנחנו מספרים שישראל בעצם הקפיאה לחלוטין את ההסכמים שהיו לה עם מדינות בתוךהאיחוד כמו יוון וקפריסין, שהיו אמורות להביא לפתיחת השמיים לפחות אליהן - וזאת מתוך ההבנה שאי אפשר לבקש או לסכם עם המדינות הללו על כניסת ישראלים כשהנתונים רק הולכים וזוחלים כלפי מעלה. לזה מצטרף גם דוח אמ"ן מהיום עם תחזית פסימית: הטיסות לא יתחדשו ב-1 באוגוסט.

שובן של הטיסות
הטיסות מישראל הולכות ומתרחקות? | עיבוד: 123rf


 גורם בכיר אמר לנו גם: "ה-1 באוגוסט זה תאריך יעד לא ריאלי, ההודעה האירופית מהיום היא הרבה יותר ממכה קלה בענף. ייקח עוד הרבה זמן עד שיהיה אפשר לבשר על חזרת הטיסות". התשובה שקיבלנו לשאלה לגבי מועד חדש היא: "אין תאריך יעד חדש ולא יהיה כזה בקרוב".

היום פרסם כאמור האיחוד האירופי רשימה של 15 מדינות "בטוחות" שאליהן מדינות אירופה מומלצות לפתוח את הגבולות מבלי לדרוש בידוד. ישראל, ארה"ב רוסיה וברזיל לא נכללו ברשימה. רואנדה, אלג'יריה, קנדה, מונטנגרו, יפן, תאילנד ותוניסיה – דווקא כן.  באיחוד האירופי מדגישים כי הרשימה הזאת צפויה להתעדכן כל שבועיים.