קיבלתם דו"ח חנייה שגוי? זו בדיוק הסיבה שכדאי לכם לבקש להישפט גם אם הרשות המקומית דחתה את הבקשה שלכם לבטלו: רק לאחרונה הודיעה המועצה המקומית גדרה שהיא מבטלת דו"ח חנייה של 100 שקלים שהוסב לכתב אישום בעקבות בקשה של תושב העיר שקיבל דו"ח פסול ולא חוקי. בבקשה נחשפה האנדרלמוסיה ששררה ברחוב בזמן שיפוצים והמסר המטעה של השילוט במקום.

הדו"ח ניתן לנאשם בינואר 2019, משום שהחנה את רכבו ביום שישי בצהריים ברחוב הבילויים בגדרה מבלי לשלם עבור חנייה.

אלא שהרכב חנה במקום שבו אבני שפת המדרכה היו אפורות, כלומר, לא סומנו בכחול לבן. יתרה מכך, ברחוב, שהיה בשיפוצים, היו שני שלטים: באחד נכתב כי החנייה בתשלום בימים א'-ה' בין השעות 08:00-19:00 ובמי ו' מ-08:00-15:00. תמרור זה הוצב במרחק של כ-300 מטר מהמקום בו חנה. שלט אחר, קרוב יותר, אסר על חנייה בימי חול בשעות מסוימות למעט לצורכי פריקה וטעינה ונכתב בו במפורש שביתר הימים והשעות החנייה מותרת לכל סוגי הרכב.

הנאשם פנה לעו"ד ירון לוי ששלח בשמו מכתב שבו ביקש מהמועצה המקומית לבטל את הדו"ח משום שהשילוט הסמוך לחנייה לא חייב תשלום אגרה בימי ו' ואילו השילוט הרחוק יותר לא תקף משום שהוצב במרחק גדול יותר מהנדרש בתקנות התעבורה (60 מטר).

עוה"ד ביקש בנוסף נתונים על השיפוצים ברחוב ועל הרשות המוסמכת להציב את השילוט בהתחשב בתוכן הסותר של שני השלטים. עוד הוא ביקש נתונים על כמות דוחות החנייה שחולקו באזור בגין אי-תשלום אגרה כדי לבחון את האפשרות לקיומה של אכיפה בררנית. פנייתו לקבלת הנתונים לא זכתה למענה, ובקשתו לביטול הדו"ח סורבה.

בעקבות זאת הוגשה לעירייה בקשה להישפט ולהסב את הדו"ח לכתב אישום. במקביל פנה עו"ד לוי לבית משפט השלום ברחובות וביקש לבטל את כתב האישום הפסול שנגוע באי-חוקיות ובאכיפה בררנית.

לבקשה צורפו תמונות של השילוט ושל רכבו של הנאשם שנראה בבירור חונה באזור שבו שפת המדרכה אפורה. בנוסף פירטה הבקשה את התנהלותה הקלוקלת של המועצה במענה לפניותיו של עו"ד לוי. לבסוף נטען לאנדרלמוסיה שלמה בכל הקשור לעניין מתן דו"חות ברחוב, סימון אבני השפה ואופן הצבת השילוט.

עם הגשת הבקשה הודיעה היועצת המשפטית של המועצה, עו"ד גלית דמארי סקורה, כי היא חוזרת בה מכתב האישום, והשופטת אדנקו סבחת-חיימוביץ הורתה על ביטולו.

ב"כ הנאשם: עו"ד ירון לוי

ב"כ המועצה המקומית: עו"ד גלית דמארי סקורה

הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין

פסקדין הוא אתר תוכן משפטי ופלטפורמה
המספקת שירותי שיווק דיגיטלי למשרדי עורכי דין מובילים בישראל