על רקע המשבר הכלכלי שפוגע אנושות בעסקים הקטנים והבינוניים, גוגל ישראל ואתר zap החזירו לאוויר את אתר המכירות Shopping IL – ומציעים לעסקים ליצור זירת מכירות ופרסום ללא עלות וללא הגבלה. הזירה עלתה לאוויר בשבוע שעבר (רביעי), ולראשונה כוללת גם זירה לשירותים כמו אימוני כושר, קורסי הכנה ללידה, בניית אתרים וייעוץ תזונתי.

>> פסח 2020: כל ההטבות והמבצעים

״עשרות אלפי עסקים בישראל נאלצו להסתגל בין לילה למציאות חדשה, בה הם יכולים לתת שירות או למכור מוצרים באמצעות האינטרנט בלבד", הסביר ברק רגב, מנכ״ל Google בישראל. "'ביחד מהבית' היא יוזמה שמאפשרת לכולנו להירתם יחד כדי לצלוח את התקופה הזו, לחזק את הכלכלה הישראלית ולגלות לאנשים אילו עסקים ישמחו להמשיך לשרת אותם, גם כעת״.

"בתקופה המאתגרת הזאת, בצל משבר הקורונה אנו רואים את נושא העזרה לעסקים בתור שליחות", אמר דרור זליט, מנכ"ל zap. "עם פרוץ המשבר מיד נרתמנו לחשיבה משותפת עם Google שהולידה את היוזמה. הפעילות תאפשר לעסקים לקבל חשיפה משמעותית בחינם, ולצרכנים - הזדמנות לקבל הצעות אטרקטיביות ולתמוך בעסקים. בצד החשש מהאטה בשל צמצום המרחב הפיזי, עולם האונליין מהווה אלטרנטיבה ראויה והזדמנות לעסקים להמשיך ולקיים את הפעילות העסקית שלהם. עד כה הצטרפו לזירה אלפי בתי עסק ואנו צופים כי זה רק יגדל"

במסגרת הפעילות, הנתמכת גם על ידי משרד הכלכלה, יוצעו לגולשים מגוון רחב של מוצרים: מוצרי חשמל ואלקטרוניקה, מוצרי פארם, מוצרי ספורט, משחקים לילדים, מחשבים וסלולר, ביגוד והנעלה, מוצרים לבית ולגן, מוצרים למשרד ולעסקים ועוד. זירה נוספת באתר היא זירת המבצעים, שתכלול מוצרים עד 50% הנחה.