אחרי שהיתה סגורה כחודש והמלונות באיים השונים פונו מתיירים, תאילנד מתעוררת בימים האחרונים ואפילו מתחילה לחשוב על היום שאחרי, לאחר שהממשלה המקומית הסירה את מרבית ההגבלות שהוטלו ברחבי המדינה בעקבות משבר הקורונה.

בתוך כך, הטיסות הפנימיות התחדשו והוסר הסגר על מעבר בין האיים והמחוזות במדינה וכעת ניתן לעבור בין מקומות בצורה חופשית. השווקים נפתחו, מסעדות וברים וכן מרבית החופים באיים. גם חלק מבתי המלון נפתחו מחדש וכך גם הגסטהאוסים.

נכון לעכשיו, על פי נתונים ממשלתיים רק 55 בני אדם מתו מקורונה, 2,784 מתוך כ-3,000 חולים כבר החלימו, כשמתוכם רק עשרה חולים חדשים ביממה האחרונה.

"החופים בפוקט נפתחו, חלק מבתי המלון מתארגנים לקראת פתיחה והשווקים והמסעדות", סיפר ל-mako סלאביק יכין, ישראלי המתגורר באי פוקט. "יש סימני חיים אבל עדיין אנשים לא ממהרים להגיע לחופים אבל כולם מחכים שהתיירים יחזרו בעיקר הישראלים".

גם בפטאיה, קופנגן וקוסומוי, מוקדים מרכזיים של תיירים ישראלים החלה החזרה לשגרה. בתי קפה, מסעדות ומועדוני הלילה נפתחו מחדש והאזרחים מורשים לרכוש אלכוהול אך לשתות בבתים.

"יש ציפייה שבחודש הקרוב תאילנד תפתח את הגבולות ותהיה תנועה חזרה של מיליוני תיירים למדינה", ציין שמעון ניסים 'סיימון', ישראלי שנתקע בפטאיה בגלל הקורונה. "יש פה עוד עשרות ישראלים שנשארו מבחירה ומרוצים מאוד. החיים חוזרים לשגרה ובעיר מחכים לתיירים. עדיין יש כמה חופים סגורים אבל גם הם ייפתחו בימים הקרובים. בתי המלון נפתחו מחדש ואני מאמין שבקרוב תאילנד תהיה מלאה בתיירים ישראלים וזרים".

אוליסיה גברילוק המתגוררת בקוסמוי ציינה כי תאילנד התעוררה לחיים חדשים. "השלב הראשון של הפתיחה כבר היה ובקרוב יהיה השלב השני", היא אומרת. "לגבי קוסמוי ספציפית - רוב החנויות נפתחו מחדש, מספרות חזרו לעבוד, קליניקות, אוכל רחוב, מסעדות ובתי קפה. אני רואה הרבה אנשים שוכרים קיאקים ואופנועים".

עו"ד יוסי מרלינג, ישראלי המתגורר בבנגקוק יחד עם אשתו, טוען כי כמות המתים היחסית נמוכה בהרבה מישראל ומדינות אחרות בעולם גרמה לממשלה להסיר חלק גדול מההגבלות. "הנתונים מדברים בעד עצמם. בינתיים הטיסות הפנימיות חזרו לפעול וכך גם המסעדות והמספרות וזה עניין של זמן עד שהתיירים יחזרו למדינה".