אל על מבקשת סיוע מהמדינה בסך של 350-400 מיליון דולרים: לאחר שבבקשה הראשונה שלה לסיוע חברת התעופה הלאומית ביקשה מהמדינה רבע מיליארד שקלים, כעת הבינו גם בחברה וגם במשרד האוצר שהמשבר בענף התעופה יהיה ארוך משחשבו בתחילה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

משכך, בדיונים הפנימיים בין הצדדים הסכום המדובר עומד כעת על 350 מיליון דולרים, אותם מבקשת היברה שהלוואה בערבות המדינה. חלק ניכר מהסכום – 200 מיליון דולרים – הינו כסף שהחברה חייבת ללקוחות בגין טיסות שבוטלו בשל התפרצות הקורונה. ברור שאל על לא תצליח להחזיק ללקוחות את כלל הסכום, ולכן מנסים כעת לגבש מנגנון פיצוי ללקוחות.

גורם שמשתתף בדיונים אמר לחדשות 12 שהחברה צפויה להציג מנגנון שיהפוך את דחיית הטיסה לכדאית הרבה יותר מאשר בקשת החזר על עלות הכרטיס: כך, למשל, ייתכן שערך הכרטיס יעלה אם הנוסע/ת יחליטו לדחות את השימוש בו למועד חלופי במקום לדרוש את שוויו בחזרה. נשקלת גם אפשרות של מתן נקודות עבור דחיית כרטיס במקום ביטולו.

עם זאת, כל עוד ההלוואה שהחברה זקוקה לה לא תאושר, אף אחד מהמנגנונים הללו לא יוכל להיכנס לתוקף. כרגע לא הבנקים ולא המדינה אישרו את הסיוע, וגורמים באל על מזהירים שנותרו ימים ספורים בלבד לפני שייאלצו להודיעה על סגירת החברה.