סיוע נוסף לעסקים ולעצמאים: ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר כ״ץ החליטו היום (שני) על תוכנית חדשה לסיוע למגזר העצמאים והמגזר העסקי שתצא לפועל בימים הקרובים. התוכנית, בהיקף של שני מיליארד שקלים, כוללת מענקים מיוחדים עד לגובה 400 אלף שקלים לעסקים שמחזורם עד 20 מיליון שקלים שנפגעו בהיקף של 60% לפחות בחודשים מאי - יוני, עד לגובה 15-10% מהמחזור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עוד הוחלט להוסיף עסקים עד למחזור של 100 מיליון שקלים שנפגעו בהיקף של 80% לפחות בחודשים אלה. עצמאים עד למחזור של 300 אלף שקלים בשנה יקבלו גם הם מענק נוסף כפול בהיקפו ביחס לפעימה הקודמת.

בנוסף לכך, ישונו הקריטריונים לקבלת מקדמות מ-20% ל-40%, ביחס לפעימה הקודמת. כמו כן, הוחלט להמשיך ולתת מענק גבוה יותר לעסקים ששימרו עובדים למרות הפגיעה הקשה.

רה"מ ושר האוצר ציינו כי מטרת התוכנית היא לאפשר הזרמה מיידית של סכומי כסף משמעותיים לעצמאים ולמגזר העסקי, ללא עיכובים וחסמים מיותרים, ובכך לסייע להם לעבור את תקופת המשבר.

נתניהו: "נבטיח שהכסף יגיע אליכם יותר מהר"

"אני קשוב לכאב שלכם", אמר ראש הממשלה נתניהו, "אני שומע את הזעקות שלכם. סיכמתי היום עם שר האוצר על הזרמה מיוחדת של 2 מיליארד שקל לעצמאיים, לעסקים קטנים ולעסקים בינוניים, זה במסגרת ההזרמה של ה-100 מיליארד שקל שהחלטנו עליהם - להבטיח שהכסף יגיע אליכם יותר מהר ויותר כסף". 

בנוסף, ישבתי היום עם צוות כלכלנים בינלאומיים להחליט על הדברים החשובים ביותר - איך לתת תוכנית כלכלית שתבטיח את הצמיחה, את מקומות העבודה שלכם ואת הפרנסה שלכם. אנחנו עובדים בשבילכם כל הזמן". 

"אנו מוודאים כי השכירים, העצמאיים והמגזר העסקי יקבלו את הסיוע המתבקש", נמסר בהודעה המשותפת של השניים, "כל זאת לצד המשך קבלת המענקים בסך 7500 שקלים על כל עובד שיוחזר לעבודה. במקביל, יוגשו בקרוב תקציב המדינה וחוק הסדרים מקיף, שילווה בתחרות מול המונופולים הגדולים וברפורמות והסרת חסמים ורגולציה, שיסייעו לפעילות העסקית ויביאו לצמיחה מחודשת של המשק".  

ועד הפעולה לתעשיית התרבות והאירועים בירך על ההחלטה של ראש הממשלה ושר האוצר: "פעימה שלישית נוספת תסייע לעסקים הקטנים והבינוניים לעבור את החודשים הכל כך קשים הללו שבהם לא יכלו לעבוד. במשך חודשים אנו זועקים ואנו שמחים שסוף סוף זעקותינו נשמעות ודרישתנו להעניק סיוע באופן מיידי למאות אלפי אנשים שנמצאים על סף קריסה, התקבלה בקרב דרג מקבלי ההחלטות". 

בעקבות הודעת ראש הממשלה ושר האוצר, נציגי מטה המאבק להצלת עולם התרבות והאירועים שוחחו עם שר האוצר ישראל כ"ץ - שיחה שהצדדים הגדירו "חיובית מאוד". עקב כך, מסתמן שמאהל המחאה יתקפל עוד הערב. 

בהכנת הידיעה השתתף לירון זייד