הרבה מאוד ביקורת נמתחה על הבירוקרטיה שצריכים בעלי העסקים והעצמאים לעבור בכדי לקבל את המענקים שלהם הם זכאים בעקבות משבר הקורונה. אמש (שני) במסיבת העיתונאים של ראש הממשלה נתניהו, הסביר ערן יעקב ראש רשות המסים כיצד ניתן לקבל את הפיצוי בדרך פשוטה יותר.

כך תקבלו את המענק: ההסבר המלא

על פי דבריו, ממחר יכול כל עצמאי שיש לו ירידה של 25% במכירות, להיכנס לאזור האישי שלו באתר רשות המסים ולאחר שיכניס את הנתונים הכספיים שלו ואת היקף הירידה בהכנסה הוא ידע האם הוא זכאי למענק או לא. על פי ערן יעקב, הכסף ייכנס באופן אוטומטי לחשבון הבנק בתוך יומיים.

יעקב סיפר כי גם קבלת הכספים מהפעימה השנייה והשלישית של המענקים לעצמאים יהיו פשוטים. לדבריו בפעימה השנייה ניתן לקבל עד 10,500 שקלים או 70% מההכנסה החייבת וזאת במידה וההכנסה של בעל העסק תהיה עד מיליון שקלים.

הפעימה השלישית – שתכנס לתוקף מחר – היא לישראלים שמחזור ההכנסה שלהם נע בין 18-300 אלף שקלים בשנה. הם יהיו זכאים לפיצוי שינוע בין 700-3,025 שקלים. בשבוע הבא ייכנס לתוקף מענק לבעלי עסקים שמחזור ההכנסה שלהם הוא בין 300 אלף שקלים ועד 20 מיליון שקלים. ככל שהירידה בהכנסה חדה יותר כך הפיצוי יהיה משמעותי יותר ויכול להגיע לעד 400 אלף שקלים שייכנס לחשבון הבנק בתוך שבוע.