חדרי הרחצה, שנמצאים לרוב מאחורי דלתיים סגורות, מאפשרים לנו לשלב צבעים באופן קצת יותר נועז ומפתיע לעומת יתר חדרי הבית הפתוחים. כדי לשכנע אתכם שאפשר לפרוץ את גבולות השחור, הלבן, האפור ועץ האלון, חיפשנו הפעם חללים שנעשה בהם שימוש יצירתי בצבע בעזרת צבעי הארונות, האריחים, הקירות והאביזרים. בחלקם משולבים צבעים, טקסטורות, דוגמאות והדפסים שונים, ובאחרים נעשה שימוש בגוון אחיד בעל  נוכחות. בחלק מהמקרים בולטים צבעים בוהקים ורוויים, ובאחרים נבחרו דווקא גוונים יותר מעושנים, פסטליים ומעודנים. בחלק מהחללים המעצבים בחרו להישען על הגוונים הניטרליים לאיזון הצבעוניות ואחרים דווקא הולכים עד הסוף עם הצבע, מרצפה ועד תקרה.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> בלי קליפס או גומייה: שיטה גאונית לסגירת שקית חטיפים

>> 20 מ"ר הפכו לשלושה חדרי ילדים מטריפים

מקסיקנית בפסטל

חדר רחצה בגוני פסטל נעימים שעיצב ותכנן האדריכל אוטקן גונרקן (Utkan Gunerkan), יליד איסטנבול שחי ופועל כיום במילאנו. חדר הרחצה הזה עוצב ללקוחות שחיים במקסיקו עם מוטיבים מעוגלים, כולל חלון עגול וגדול שדרכו ניתן לצפות מהאמבטיה לנוף היפה שבחוץ. הרצפה חופתה באריחים ורודים וכך גם חציים התחתון של הקירות. מעליהם נצבעו הקירות בגוון ירקרק, שממשיך בתקרה. הפרופילים של החלון והדלת, שגם היא מעוגלת, אביזרי המקלחת, הברזים, גופי התאורה, מסגרת המראה והכיורים הם בגימור נחושת, והאמבטיה נצבעה גם היא בגוון תואם לקיר. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Utkan Gunerkan (@utkang) on

  

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Utkan Gunerkan (@utkang) on

 

מעיזה ומערבבת

הפרויקטים של רונה קינן פיש מאופיינים בעיצוב שמח, רענן וחי והיא משלבת בהם בהצלחה רבה צבעים, טקסטורות והדפסים. חדר הרחצה הזה נמצא בדירת גן בהוד השרון, ששופצה ללקוחה יצירתית העוסקת באמנות רב תחומית. "הבית כולו משדר הרבה חופש ואומץ להעיז ולערבב", מציינת המעצבת. הריצוף (סטודיו "שיבוצים") מורכב משילוב מוקפד של אריחים שונים זה מזה. "זה היה תהליך סיזיפי ודקדקני של  בחירה, ניסוי, טעייה ופריסת האריחים על המדרכה מחוץ לחנות, כדי ליצור את הקומפוזיציה המנצחת שמונחת באופן מושלם על רצפת חדר הרחצה", מסבירה המעצבת. הארון – שהיה בחדר עוד לפני השיפוץ – נצבע מחדש באפור ובצהוב, ובין שתי המראות נתלו שתי מברשות שיניים גדולות שנרכשו בחו״ל ומוסיפות הומור לחלל.

חדרי רחצה צבעוניים, 2 עיצוב רונה קינן פיש
שילוב האריחים נבחר בקפידה. עיצוב רונה קינן פיש | צילום: סיגל בר אל
חדרי רחצה צבעוניים, ג, 2 עיצוב רונה קינן פיש
הארון נצבע מחדש. עיצוב רונה קינן פיש | צילום: סיגל בר אל

מה במשבצת

בחדר הרחצה הזה השתמשו בצורת ריבוע בסיסית ליצירת גריד מסודר ומאורגן, בעזרתו נוצרה דוגמה ייחודית על גבי הקיר בשילוב צבעים עדכני. הקירות מחופים באריחים ריבועיים בשלושה גוונים שהודבקו בדוגמת מרובעים המשתלבים זה עם זה. הגריד הבסיסי נשאר לבן ומעליו נצבעו הקיר, פרופיל החלון והתקרה בצבע בורדו נועז. הכיור והארון לבנים וכך נוצר מראה מאוזן ונעים.  

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Vogue Living (@vogueliving) on

 

ארון משמח

המעצבת והסטייליסטית אורנה מזור עיצבה פנטהאוז בכפר סבא למשפחה בת חמש נפשות שביקשה בית שמח. ביחידת ההורים, שעוצבה בגוונים בהירים ומרגיעים, היא שילבה ארון כיור אדום המוסיף עניין וצבע לחלל. לארון הותאם ריצוף מאויר בדוגמה גיאומטרית בשחור, לבן ותכלת-אפרפר, וחיפוי הקיר הושאר לבן. כך נשאר הארון הכוכב של החדר ונשמרת הרמוניה בין הצבע הבוהק והבולט לבין אווירה מרגיעה ונקייה.

חדרי רחצה צבעוניים, ג, 4 עיצוב אורנה מזור
עיצוב אורנה מזור | צילום: שירן כרמל
חדרי רחצה צבעוניים, ג, 4 עיצוב אורנה מזור
ארון הכיור הוא הכוכב של החלל. עיצוב אורנה מזור | צילום: שירן כרמל

עצמאית בשטח

ליסי ווקר, שעיצבה את חדר הרחצה הזה, מגדירה את עצמה כחובבת נלהבת של צבע ושל יצירה. בחלל הזה הכוכבת היא ללא ספק אמבטיה פרי סטנדינג עם עיטורים בסגנון קלאסי, שנצבעה בגוון בוהק שמעלה חיוך. הצבעוניות שנבחרה סביבה דווקא כהה יותר ומתבססת על כחול עמוק ואריחים המשלבים דוגמה גרפית בשחור ולבן. החצי העליון של הקירות לבן, והוא מאזן את הצבעוניות הכהה ושומר על מראה מואר ונעים. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Lissi (@oxfordone) on

 

צבעוניות זהירה

את הכותרת של חדר הרחצה הזה ניסחה האדריכלית והמעצבת צחית תשובה, המתייחסת לבחירת החומרים ולשילוב בין האריח הצבעוני לבין רקע לבן, גיאומטרי ונקי. "העיצוב התחיל הפעם מבחירת אריחי הרצפה – אריחים מבטון בעבודת יד ממרוקו. אני בדרך כלל נוטה למונוכרומטיות ולצבעוניות שנובעת מהחומרים, אבל הפעם פשוט נשביתי בקסמו של האריח אז שילבתי אותו בחדר הרחצה של הילדים ובשירותי האורחים", היא מסבירה. האריחים הצבעוניים מחפים את הרצפה וממשיכים אל דופן האמבטיה וכך יוצרים מראה דרמטי ויוקרתי.

חדרי רחצה צבעוניים, ג, 6 עיצוב צחית תשובה
העיצוב התחיל מבחירת האריחים. עיצוב צחית תשובה | צילום: איתי בנית
חדרי רחצה צבעוניים, ג, 6 עיצוב צחית תשובה
עיצוב צחית תשובה | צילום: איתי בנית

ירוק עולה

אם אתם רוצים לשלב צבע ויחד עם זאת מחפשים גוון על זמני, חוצה טרנדים ומגמות, שלא יימאס עליכם תוך שנה, כנראה שירוק הוא הצבע שלכם. גוני הירוק תמיד יוצרים תחושה רעננה שמזכירה את הטבע, וחדר הרחצה העשיר והמרשים הזה הוא דוגמה נהדרת לכך. אריחים גיאומטריים בירוק ולבן שולבו בצבע בעל טקסטורה המכסה חלק מהקירות והתקרה. אביזרים בעלי מראה קלאסי בנחושת ובלבן משלימים את המראה. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Chairish (@chairishco) on

אלכסון הוא לא אסון

גם כאן הגוון השולט הוא ירוק, אך במקרה הזה בחרו המתכננים לאזן אותו עם גוני אפור, שחור ולבן ויצירת דוגמה חוזרת. כל משטח מחופה באריחים שונים, אך המשותף להם הוא ההנחה האלכסונית - על קיר הכיור נוצרה צבעוניות הדרגתית בגוונים שונים, על הקיר השמאלי הונחו אריחים ירקרקים קטנים יותר, ואת הרצפה מחפים אריחים בדוגמה מוקטנת עוד יותר בגוון שחור עם רובה לבנה שמדגישה את הקווים האלכסוניים. משטח כיור שחור, כיור לבן ומראה עם מסגרת שחורה משלימים את הצבעוניות ולא מתחרים עם החיפויים. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Hunker (@hunkerhome) on

תחת שמי טוסקנה

וילה בהוד השרון שעוצבה בהשראת וילה טוסקנית כפרית עם צבעוניות מעניינת, רכה ומאופקת. "התחלנו מהאריח המאויר הדהוי. בעלת הבית התאהבה בו בגלל שהוא נראה כמו אריח שפורק מווילה כפרית איטלקית, מספרת המעצבת קרן בר, ומוסיפה שבעלת הבית רצתה צבעוניות ומראה ייחודיים. מתוך גוני האריח נבחר הגוון הכחול של הארונות, והקיר חופה במיקרוטופינג בצבע צהוב חרדל, שנוצר במיוחד על ידי קבלן הפרויקט פול דקור, מומחה לצבע ומיקרוטופינג.

חדרי רחצה צבעוניים, ג, 9 עיצוב קרן בר סטודיו Karen B2
הקיר חופה במיקרוטופינג בצהוב חרדל. עיצוב קרן בר סטודיו Karen B2 | צילום: שירן כרמל
חדרי רחצה צבעוניים, ג, 9 עיצוב קרן בר סטודיו Karen B2
עיצוב קרן בר סטודיו Karen B2 | צילום: שירן כרמל

צמד חמד

חדר רחצה זוגי שמדגים כי אלגנטיות ותעוזה יכולות להתקיים יחד בהרמוניה, זו לצד זו. שילוב האריחים והדוגמאות אינו מובן מאליו - על הקיר אריחים ורודים שהונחו בדוגמה גיאומטרית, את הרצפה מחפים אריחים בהירים ומאורכים, שהונחו באלכסון למראה דינמי וביניהם רובה שחורה, ומשני הצדדים ארונות תואמים בגוון כחול נועז. על פניו השילוב הזה היה יכול ליצור אווירה מלחיצה ולא נעימה, אך בשילוב הצורניות המעוגלת והעיצוב המאופק, התוצאה דווקא מעוררת השראה.  

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Sarah Akwisombe (@sarahakwisombe) on

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

מתחת למים

לעומת חדרי רחצה המשלבים צבע בארונות או בעזרת שילובי אריחים בדגמים שונים, כאן מדובר במשטחי שיש גדולים, המעשירים את החלל בצבע ובטקסטורה ויוצרים אווירה יוקרתית ומהודרת. למרות שנהוג לחשוב שבחללים קטנים מתאימים אריחים קטנים, השימוש באריחים גדולים דווקא מומלץ ליצירת אשליה של חלל גדול יותר בזכות מיעוט החיבורים בין האריחים.במקרה הזה העושר הצורני של השיש מוסיף עומק ועניין בחלל ויוצר תחושה רגועה בהשראת מים וים במקלחון הצר והארוך. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Eser Gungor (@eser_gungor) on

בדיוק בטמפרטורה הנכונה

לפני השיפוץ, חדר הרחצה הזה, השייך ליזמית והבלוגרית האמריקאית קלי מינדל, היה צבוע בגוני לבן ושמנת סטנדרטיים וגנריים. היא בחרה לחדש אותו על ידי יצירת ניגוד בין גוונים חמים וקרים ולשלב בין צבעי ורוד ואפרסק רכים לבין גוני ירוק מרעננים. את המקלחת היא חיפתה באריחים בעבודת יד ממרוקו, הצבועים בגוונים שונים של ירוק. הם מוסיפים עומק לחדר והופכים את המקלחון למוקד החלל. להם היא התאימה את אריחי הריצוף, שבהם התאהבה עוד כשקנתה את הבית, ואת יתר האלמנטים - ארון עץ, כיורים בגון פודרה, אביזרים מוזהבים, צמחייה ופריטי טקסטיל. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Kelly Mindell (@studiodiy) on

ככה עושים את זה

אחרי שגוני ורוד וירוק כיכבו, כל אחד בפני עצמו, כטרנדים משמעותיים בעולם העיצוב, זה היה רק עניין של זמן עד שהשילוב של שניהם יהפוך גם הוא למגמה מובילה. גם בחדר הרחצה הזה שולבו ורוד וירוק, אבל העיצוב ובחירת הגוונים שונים לחלוטין מאלו שבבית הקודם שראינו. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Sarah Akwisombe (@sarahakwisombe) on

הסגנון כאן מודרני ועדכני, השפה גיאומטרית, הקווים נקיים והגוונים עצמם נוטים יותר לכיוון הפסטלי והמעושן, כך שהתוצאה אלגנטית ומעודנת.