חברת פוקס הודיעה היום (שני) לבורסה כי בעלי מניות מאיימים בתביעה נגד החברה ונגד המנכ"ל הראל ויזל. זאת, בעקבות ההחלטה על חלוקת דיבידנד לבעלי המניות בסך 49 מיליון שקלים. פוקס קיבלה פנייה מטעם אחת מבעלות המניות - על מנת שהחברה תפעל באופן מיידי לביטול המהלך, ולא - תוגש התביעה. כפי שפורסם לראשונה ב-N12, ההחלטה על חלוקת הרווחים הובילה את הנהלת החברה לוותר על המענק הממשלתי שהוצע לה, בסך מיליוני שקלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במסגרת הפנייה שהוגשה לחברה, נרשמו שורה של טענות כלפי ההתנהלות ויזל ודירקטורים נוספים בפרשה - שלטענת בעלת המניות גרמה נזקים כלכליים ותדמיתיים לחברה. עוד עלה מטעמה החשש שמגפת הקורונה תתעצם עוד יותר, ותגבה מחירים כבדים מהחברה בהמשך - תוך שהיא תוקפת גם את ההחלטה לוותר על מענק המיליונים שהציעה המדינה.  

בפוקס הדגישו כי ההחלטה על חלוקת הדיבידנד בגין רווחי שנת 2019 התקבלה לאחר בחינה מעמיקה, ותוך התחשבות בהשלכות משבר הקורונה. כמו כן, לדבריהם, היא נעשתה באופן שתואם את מדיניות החברה בנושא ומשקפת את טובת החברה וכלל בעלי המניות. 

בשיחה שקיימנו השבוע עם מנכ"ל פוקס הראל ויזל, הוא הגיב לנושא הדיבידנדים והסביר: "אנחנו לא מבקשים שום דבר מהמדינה, אך אנחנו מחויבים לבעלי המניות. אך מי שמחזיק מחצית מהמניות של פוקס הם אזרחי ישראל, דרך קרנות הפנסיה".