משלוח של מעל מיליון מסכות, שהתקבל אתמול (שלישי) במחסן הלוגיסטי של סופר פארם עורר התרגשות רבה – המוצר הכי מבוקש בשוק הגיע. "בימים האחרונים עשינו מאמץ גדול מאוד", אמר אלכס קורז, מנהל סחר בבית המרקחת בסופר פארם. "הבאנו לישראל מעל מיליון מסכות. אנחנו נמכור אותן ב-2.5 שקלים, מחיר עלות, כשירות לציבור".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ישראלים רבים מציעים מסכות ב-50 שקלים ליחידה, גם בטמבוריות ניתן למצוא "מסכות מיוחדות". וברשתות החברתיות – 70 שקלים למסכה של 24 שעות בלבד. והמבצע: 10 מסכות ב-600 שקלים, ומסכות פשוטות במחירים זולים יותר. "יש כל מיני ישראלים שרוצים לעלות על הגל", אמרה לימור דנון, יבואנית מסכות ב"איתן ספקים". "אני מקבלת הצעות הזויות, של מחירים מטורפים. פי 30, פי 40".

ואם חשבתם שבבתי המרקחת מחירי המסכות שעומדות שתקני משרד הבריאות, ועדיין לא ברור אם אכן מגנות מקורונה יהיו נמוכים יותר – זה לא המקרה. עוד מוצר בו בולטת עליית המחירים, הם המגבונים ההיגייניים, שזינקו ביותר מ-21% - 2.5 שקלים לכל חבילה.

ובזמן שהמסכות מככבות בשוק השחור, במפעלים ברחבי הארץ זיהו את הפוטנציאל של הזהב החדש. גם המחיר של האלכוהול – עלה פי 3. משני פסי ייצור בלבד שמייצרים אלכוג'ל במפעל ד"ר פישר, קנו והכשירו קווים נוספים – 12 פסי ייצור שעובדים 24 שעות. הרשתות הגדולות, בינתיים, שמרו על המחירים.

כדי להקל על יצרני האלכוג'ל, שר הכלכלה אלי כהן החליט לבטל את המס על האלכוהול ובנוסף להקים סיירת קורונה – שתעבור ברשתות שיפקיעו מחירים. "אנחנו לא נאפשר לבוא ולגבות מחירים מופרזים או להעלות מחירים בתקופה כזאת", אמר השר.