חברת אל על החלה היום (שישי) לצמצם את היקף הטיסות שלה, והבוקר אוחדו טיסות לסן פרנסיסקו בשל מספר הזמנות נמוך מאוד. כמו כן גם טיסות לללרנקה, ברצלונה, ברלין וציריך צומצמו משמעותית בעקבות מיעוט נוסעים. מאל על נמסר בתגובה: "אנו מבצעים התאמות ללוח הזמנים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

חברת התעופה הישראלית נאלצה לבטל אתמול שורה של טיסות ליעדים באירופה, בשל הירידה החדה במספר הנוסעים החוששים מהידבקות בנגיף הקורונה. בנוסף ליעדים שעליהם פרסם משרד הבריאות אזהרת מסע והורה שלא לנסוע, באל על בוטלו גם 2 טיסות ללונדון, 2 טיסות לפרנקפורט וטיסה לווינה.

ענקית התעופה הגרמנית לופטהנזה, שבבעלותה נמצאות גם החברות "סוויס" ואוסטריאן איירליינס", הודיעה אתמול אחר הצהריים, על ביטול של טיסותיה לישראל עד ל-28.03. לצד לופטהנזה הודיעו גם החברות  ויז אייר, KLM ואייר פראנס על ביטול של טיסותיהן הקרובות לישראל - אך לא הודיעו על ביטולן של כל הטיסות באופן גורף.

המהלך של חברות התעופה האירופיות בא בעקבות החלטת משרד הבריאות על איסור כניסה של אזרחים מכמה מדינות, בהן גרמניה, שווייץ ואוסטרייה, וגם בעקבות ההחלטה כי ישראלים ששבים ממדינות אלו מחוייבים בבידוד של 14 ימים - החלטה שגרמה לישראלים רבים לבטל את טיסותיהן.