מאמץ הבלימה מול התפרצות הנגיף: ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע היום (רביעי) במסיבת עיתונאים על שורת צעדים כלכליים, במטרה לשפר את ההתמודדות עם משבר נגיף הקורונה. "המטרה שלנו היא לאפשר תפקוד למשק", הסביר. נתניהו הודיע על העברת 10 מיליארד שקלים למשק כ"עזרה ראשונה", בצל התגלותם של מקרים נוספים: עוד הצהיר כי יעביר תוספת של שמונה מיליארד שקל לקרן הסיוע לעסקים קטנים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"לקורונה יש השפעה גדולה על מצב הכלכלה", אמר ראש הממשלה בפתח דבריו. "מצב הכלכלה הישראלי טוב יותר ממצב רוב כלכלות העולם. המערכת הפיננסית איתנה והאבטלה נמוכה, אלה יתרונות גדולים בכניסה למשבר הזה. זה אתגר שלדעתנו אנחנו יכולים לטפל בו כדי שנוכל לצלוח אותו בסופו של דבר בשלום. המטרה היא לאפשר תפקוד רציף של המשק".

הקורונה בישראל: פקחי משרד הבריאות
"מודעים לאפשרות שהנגיף יגבה חיים" | צילום: אבשלום שושני, פלאש 90

"אנחנו עושים זאת בחבילה של 10 מיליארד שקל שאנחנו מוסיפים, וככל שנידרש ניתן סיוע נוסף", המשיך נתניהו. לדבריו, מיליארד שקלים מתוך הסכום יוקצו למערכת הבריאות: "אנחנו מדברים כאן על הצלת חיים. אנחנו מודעים לאפשרות שהנגיף יגבה חיים ואנחנו רוצים לצמצם את הפגיעה. אנחנו נותנים עדיפות לבריאות, מכינים את בתי החולים לקליטת מספר גדול יותר של חולים, מגדילים את מלאי התרופות ואת קרנות הסיוע לעסקים".

נתניהו הודיע כי 8 מיליארד שקל יוקצה לאשראי לעסקים קטנים‎. "אנחנו מכפילים מ-4 ל-8 מיליארד", הצהיר. "עסק שנפגע זכאי לבקש הלוואה מהקרן ואנחנו מורידים את הריביות. כל אחד יכול לפנות ולבקש עזרה. הכוונה היא להיות נגישים ולהעניק עזרה. אנחנו כבר שמים כסף לטובת סיוע לעסקים ולטובת ענף התיירות".

באשר לאפשרות שייווצר מחסור של חומרי גלם במדינה, אמר ראש הממשלה: "אין מחסור ולא ייווצר מחסור סחורות במדינת ישראל. הרוב המכריע של הסחורות יגיע דרך הים ואנחנו נדאג שזה לא יפגע בכלכלה. לא יהיה מחסור של חומרי גלם במדינת ישראל. נעשה כל מה שצריך כדי לאפשר אספקה דרך האוויר. זו רק ההתחלה, ככל שיידרש ניתן סיוע נוסף".