זה לא סוד שתקופה קשה במיוחד עוברת על בעלי העסקים הקטנים. עסקי האוכל נסגרו או עברו לתחום המשלוחים בלבד, ענפי התעופה, התרבות והתיירות מושבתים כמעט לחלוטין, ומספר המובטלים שבר שיא של הזמנים ועומד על יותר מ-600 אלף איש, שיעור של 18.6 אחוז. על רקע זה, ראש הממשלה הנחה להגיש תוכנית חדשה לניהול המשק וכן חבילה מעודכנת נוספת של "הקלות רחבות ומשמעותיות, בהן סיוע לעצמאים, שכירים, עסקים ומשקי בית".

גם העיריות מנסות לסייע: בין היתר, עיריית תל אביב הודיעה כי תאפשר דחייה בתשלום הארנונה לחודשים מרץ ואפריל לעסקים קטנים ובינוניים שהיקף החיוב השנתי שלהם הוא עד 100 אלף שקל, ועיריית ירושלים הודיעה על דחייה בתשלום הארנונה לעסקים שגודלם עד 150 מ"ר וכן לבתי קפה, מסעדות, אולמות אירועים, בתי מלון, חדרי כושר ועוד. גם רשות המיסים הודיעה כי היא דוחה את מועד הגשת הדו"חות השנתיים בחודשיים.

בדקנו אלו חברות מציעות הטבות לבעלי עסקים קטנים. יש לציין, כי הבנקים, בהם הפועלים, לאומי, דיסקונט, מזרחי טפחות והבינלאומי, מציעים שורת הטבות לבעלי עסקים קטנים, כמו דחיית הלוואות ודחיית תשלומי משכנתא.

הייטק

אמדוקס

אמדוקס השיקה את Virtually Together, אתר המאגד סט רחב של פתרונות לעבודה מרחוק, לקידום הרווחה האישית (WELLBEING) ולהורים הנמצאים בבית עם ילדיהם. מתוך הבנה כי הפתרונות הללו יכולים לעזור לאנשים רבים, כעת נפתחו חלקים נרחבים מהאתר לשימוש הציבור הרחב.

לייבפרסון

החברה תעמיד לרשות עסקים קטנים ובינוניים בישראל שנפגעו כתוצאה ממשבר הקורונה את מערכות התקשורת שלה, המאפשרות לעסקים לתקשר מרחוק עם לקוחות בצורה יעילה ומתקדמת באמצעות בוטים ומסג׳ינג. עסקים המעוניינים לקבל את המוצר ללא כל עלות לתקופת המשבר מתבקשים להעביר את פנייתם לכתובת המייל הבאה coronaid@liveperson.com.

סופטסייל

משבר הקורונה אילץ לא מעט בעלי עסקים וחברות לעבור לעבודה מרחוק ללא התארגנות מוקדמת, ומציבה בפני מקומות עבודה ומנהלים התמודדויות חדשות. בצל הקורונה, חברת סופטסייל מתגייסת עבור אותן חברות ומציעה הטבה של מערכת המסייעת לייצר ניהול מסודר בעלות של 1 שקל בלבד.

המערכת פשוטה וקלה לחיבור מידי ללא צורך בחומרה ובהתקנת תוכנה, עוזרת ליצירת שקיפות מלאה בין מנהלים לעובדים, ומאפשרת לבעל העסק מעקב מלא אחרי העובדים. להזמנת המערכת - תומר חן , 052-7001700.

פיננסים

max

לקוחות עסקיים שנטלו הלוואה, יוכלו לדחות את תשלומי ההלוואה (קרן וריבית) עד תקופה של 3 חודשים ללא עלות. מחזיקי כרטיס אשראי Business יוכלו לדחות עסקאות בכרטיס ללא עמלה, צעד אשר מאפשר מרווח תזרימי לתקופה של שלושה חודשים.

בנוסף, מאחר והתנועה בחנויות הפיזיות מצטמצמת, מציעה max לבעלי עסקים להמשיך את הפעילות העסקית שלהם מכל מקום ובכל זמן, באמצעות סליקה דיגיטלית המאפשרת קבלת תשלום מרחוק. לקוחות שיצטרפו לשירות זה באופן דיגיטלי באתר max עסקים, לא ישלמו עלויות מסוף והקמה, כמו גם עמלת סליקה למשך חודש.

ישראכרט

בתי עסק אשר נטלו מישראכרט הלוואה בסכום של עד 250 אלף ש"ח יוכלו לפנות בבקשה לישראכרט להקפיא את פירעונות קרן ההלוואה למשך 3 חודשים. בתי עסק עם מחזור סליקה חודשי של עד 150 אלף ש"ח יוכלו לפנות בבקשה לישראכרט על מנת להקדים זיכויים ללא עלות בגין עסקאות שנקלטו במערכות ישראכרט ואשר תמורתן ניתנה במלואה ללקוח. ההטבות יינתנו עד ל-30.4 בכפוף למדיניות האשראי של ישראכרט. לקבלת ההטבה יש לפנות לטלפון: 03-6364202.

כאל

כאל תאפשר לבתי עסק קטנים (בעלי מחזור סליקה של עד 100 אלף שקלים לחודש), ליהנות מהקדמת זיכויים ללא עלות, ולבתי עסק שנטלו הלוואה לבצע פריסה מחדש ו/או דחיית תשלום, לעד שלושה חודשים, ללא עלות. ההטבה תינתן באמצעות פנייה למוקדי השירות של כאל ותהיה בתוקף עד להודעה חדשה.

וידר משכנתאות

החברה מציעה לשכירים ובעלי עסקים קטנים ייעוץ אישי והטבה של 15% הנחה לליווי מול ההנהלות של הבנקים בלי לצאת מהבית. בנוסף, תפעיל מוקד מענה טלפוני עד השעה 22:00 כדי לטפל במאות הפניות של הלקוחות ובעלי העסקים הקטנים המודאגים לגבי משכנתאות מהבנקים.

החברה תציע פגישה ראשונית ללא עלות, מבלי לצאת מהבית, במקום 300 שקלים + מע"מ. לפרטים יש ליצור קשר בהודעה באתר או בטלפון 073-7294778.

מסחר

עזריאלי

קבוצת עזריאלי מקימה קרן פיננסית מיוחדת וייעודית לסיוע לשוכרים בקניוני הקבוצה, אליה תזרים 100 מיליון שקלים. כספי הקרן יועמדו לשוכרים, בדגש על עסקים קטנים ובינוניים, לטובת שמירה על ביטחונם הכלכלי וההמשכיות העסקית. כספי הסיוע יועמדו בדרך של מענקים לשוכרים והלוואות בתנאים מיוחדים, שיחלו להיפרע רק בחלוף 12 חודשים ממועד העמדתן וייפרסו על פני תקופת החזר ארוכה הנגזרת מתקופת הסכם השכירות.

אפליקציית Colu וקרן תל-אביב

כדי לעודד את העסקים שנפגעו קשות ממשבר הקורונה, אפליקציית Colu וקרן תל-אביב מציעות החזר כספי באפליקציית Colu ומתנה של 35 מטבעות עירוניים, השווים ל-35 שקלים, למי שיקנה בעסקים העירוניים.

בנוסף, Colu תעניק הטבה דומה גם בעסקים בחיפה במימון Colu בלבד. ההטבה החדשה היא בנוסף להחזר הכספי (קאשבק) הקבוע של 5% במטבע עירוני, אשר נצבר ומשמש לקנייה חוזרת בכל רשת העסקים בעיר. ההטבה תינתן עד סוף חודש מרץ, ותהיה תקפה גם בהזמנת משלוחים וגם בקנייה פיזית בעסקים.  

בנוסף וכחלק מהמהלך שנועד לסייע לעסקים לצלוח את המשבר, Colu הכריזה כי בחודש אפריל היא תחתוך את עלות דמי המנוי ב-50 אחוזים עבור כל מאות העסקים הקטנים הנמצאים בפלטפורמה שלה. עסקים חדשים שירצו להצטרף לשירות, יוכלו לקבל חודש ראשון ללא תשלום דמי מנוי.

ביטוח

מגדל חברה לביטוח

הקלות בגבייה בענפי העסקים והדירות: לאור המצב הכלכלי במשק, החברה תאפשר לפוליסות חדשות ומתחדשות בחודש אפריל 8 תשלומים על בסיס מזומן ללא דמי אשראי, וכן תינתן האפשרות לדחיית תשלום אחד ללקוחות שיבקשו זאת.

ביחס לעסקים קיימים שכבר בוטחו, מגדל נערכה לסייע לעסקים המבוטחים בחברה אשר נאלצו לסגור את שעריהם בהתאם להוראות משרד הבריאות, ועל כן תאשר הארכת תקופת הביטוח בחודש נוסף על חשבונה, בתום תקופת הביטוח (בכפוף לאסמכתאות על סגירת העסק או ירידה מהותית בהכנסות).

ביטוח ישיר

ביטוח ישיר החליטה לעמוד לצד הספקים הקטנים וללכת לקראתם באמצעות הקדמת התשלומים. הצעד נועד להיטיב עם העסקים הקטנים, החווים חוסר וודאות ואף משבר כלכלי ולתת להם אוויר לנשימה בתקופה מורכבת. לפרטים - 03-5555555.

הכשרה חברה לביטוח

הכשרה חברה לביטוח תציע חבילה של הטבות והקלות עבור העסקים הקטנים עקב המצב והתפשטות מגפת הקורונה. במסגרת ההקלות כל הביטוחים הכלליים, ביטוחי הרכב וביטוחי הדירה, ביטוחים חדשים וכן חידושים אשר מועד תחילתם בחודש אפריל ידחו בתשלום לחודש אחד עד ה-1.5, למעט ביטוח חובה.

כל ביטוחי העסקים שמועד תחילתם הוא תחילת חודש אפריל יקבלו דחיית תשלום לחודש אחד, וכן תינתן להם גם 10% הנחה ממחיר הפוליסה.

תיווך

מדלן

לאור צעדי המדינה המגבילים מאוד את התנועה של האזרחים, וכפועל יוצא מכך - את הביקור הפיזי של רוכשי ושוכרי הדירות, מדלן מאפשרת לכל מתווך, מוכר, משכיר של דירה - לקבל את כל לוח מדלן ללא עלות באופן חופשי, עד תום הסגר למעשה.

דיגיטל

ליאת רהב יחסי ציבור

ניהול וקידום עמודי סושיאל פייסבוק/ אינסטגרם ב-50% הנחה לחודשיים, בשילוב יחסי ציבור לעסקים לפרויקט ממוקד לחודש - ללא תשלום. פרטים באתר.

דיגיטל מטאדור

2 פוסטים מעוצבים לכל בעל עסק ללא עלות, כתיבה מתחת ללוגו של בעלי עסקים עם STAY HOME מתחת להגברת מודעות, ובכלל עזרה לשיווק בעקבות המצב. פרטים באתר
 

שונות

 easy

האפליקציה שמקשרת בין לקוחות לעסקים פתחה שירות משלוחים חדש שמשרת לקוחות פרטיים ובעלי עסקים. חפשו את כפתור "עד הבית". בנוסף, כל בעל עסק שרוצה לעדכן את פרטיו באפליקציה יכול לעשות זאת בחינם.

חשבונית ירוקה

הפלטפורמה לניהול חשבוניות דיגיטליות מציעה מדי יום הרצאות שנועדו במיוחד לבעלי עסקים ולעצמאיים באפליקציית זום. בין ההרצאות: לינקדאין לעסקים, השפעות הקורונה על שוק הנדל"ן הישראלי, כך עושים נטרוורקינג ועוד.

יש להירשם להרצאות כאן, ניתן להציע הרצאות משלכם במייל kineret@greeninvoice.co.il.

סטודיו קרמיקה

"סטודיו קרמיקה", המתמחה בכל הקשור לענף הסניטריה, מעניק לבעלי עסקים הטבה חד פעמית של 40% על כל העסקה + פריסה ל-12 תשלומים ללא הגבלת סכום וללא מינימום סכום עסקה. תנאי ההטבה – הצעת עוסק מורשה פעיל ואספקה לבית העסק בלבד. המבצע עד לסוף אפריל באתר.