עשרות חקלאים הגיעו הבוקר (חמישי) לביתו של שר הביטחון ומחו נגד החרם הפלסטיני על חקלאים ישראלים. הם קראו לו להתערב ולפעול נגד החרם, שפוגע אנושות בהיקף מכירות הסחורה שלהם. חלקם אף הביאו עד לחצר ביתו של שר הביטחון עגלים, אותם הורידו במקום כדי שיוכלו ליהנות מהדשא. "אין לנו כסף להמשיך ולהאכיל אותם", קראו. בנט ירד לאחר זמן קצר ושוחח עמם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לטענת החקלאים, כבר 4 חודשים שהרשות הפלסטינית סוגרת את המעברים לסחורות בקר ישראליות ומחרימה את התוצרת, בעוד בישראל מאפשרים לפלסטינים להמשיך ולהעביר את הסחורות כרגיל.

חקלאים מפגינים מול הבית של בנט
חקלאים מפגינים מול הבית של בנט, הבוקר | צילום: אלעד גוטמן

במסגרת המחאה, הגיעו החקלאים לפתח ביתו של שר הביטחון בנט וקראו לו להפעיל את האמצעים העומדים לרשותו על מנת לעצור את החרם. החקלאים קראו לשר הביטחון לצאת מהבית ולדבר איתם ולשמוע את זעקתם.

"אנחנו מצפים מבנט לפעול בשבילנו, מקווים שהוא מבין את המשמעות הלאומית והכלכלית של חרם פלסטיני על חקלאים מישראל", אמר רן דה-לוי ממושב מחולה בבקעה. "יש לו ארסנל כלים עצום ביד כדי לעצור את החרם, אבל עד היום הוא לא השתמש בו".

חקלאים מפגינים מול הבית של בנט
חקלאים מפגינים מול הבית של בנט, הבוקר

לאחר כחצי שעה של הפגנה, יצא בנט אל המפגינים ושוחח עמם. הם טענו בפניו: "העניין הוא לא כמה עגלים נכנסים אלא שוק חופשי. לא יכול להיות שהפלסטינים חוסמים כניסה של סחורות ישראליות, ואנחנו מאפשרים להם להכניס סחורות של תוצרת חקלאית כאילו כלום לא קרה".

חקלאים מפגינים מול הבית של בנט
חקלאים מפגינים מול הבית של בנט, הבוקר

בחודשים האחרונים נסגרו מספר משקים חקלאיים שלא יכלו לעמוד במעמסה הכלכלית. היקף המתפרנסים בענף היינו כ-2,200 משפחות, מרביתן מהפריפריה.