המשבר במשק: בעוד מספר המובטלים בישראל הולך וגדל ככל שמשבר הקורונה מעמיק, נתונים שמתפרסמים היום (רביעי) מצביעים על האוכלוסייה שמסמנת כנפגעת העיקרית: הצעירים. מבין 600,000 דורשי העבודה החדשים, נרשמים אחוזי אבטלה גבוהים במיוחד בקרב צעירים עד גיל 35. נפגעות נוספות הן הנשים – שמהוות 60% מדורשי העבודה כיום בישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי הנתונים, נכון לרגע זה עומד שיעור הצעירים עד גיל 35 שאינם עובדים על 46%. מדובר בזינוק מחודש ינואר, אז עמד שיעור האבטלה בקבוצת גיל זו על 39%. גם הנשים מוצאות עצמן במוקד: 60% מבין דורשי העבודה במשק הן נשים. ניתן להתעודד בכך שבתחילת המשבר המספרים המיוחסים לנשים היו גבוהים יותר ועמדו על 65%, אך עדיין מדובר בנתונים מדאיגים.

מספר דורשי העבודה זינק ל840,000. על אף שלכאורה ניתן להתעודד מכך שהנפגעים המשמעותיים הם הצעירים, כוח העבודה המשמעותי של המשק, שיוכלו להשתלב בקלות בשוק העבודה ברגע שהמשבר יסתיים. אך מנכ"ל שירות התעסוקה רמי גלאור אומר כי זו תמונה מטרידה – תוך שהוא מזכיר את המדינות שהתקשו להתאושש מהמשבר הכלכלי של 2008, ובהן רמת האבטלה בקרב צעירים הייתה גבוהה.

בשירות התעסוקה כבר מסתכלים בעין אחת אל רגע סיום המשבר, ושם כבר עובדים על תכנית מיוחדת שתותאם אישית לאותם קהלים שמוצאים עצמם בלב המשבר הכלכלי החמור של השנים האחרונות