הממשלה נערכת לפרסם תוכנית סיוע נוספת למשק: בשל משבר הקורונה, שממשיך להכות בכלכלה הישראלית והביא עד כה לכחצי מיליון מובטלים, ראש הממשלה נתניהו הנחה היום (ראשון) להגיש ב-48 השעות הקרובות תוכנית חדשה לניהול המשק וכן חבילה מעודכנת נוספת של "הקלות רחבות ומשמעותיות, בהן סיוע לעצמאים, שכירים, עסקים ומשקי בית".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

את ההחלטה קיבל נתניהו בתום התייעצות כלכלית עם הצוות הכלכלי בהשתתפות שרי האוצר והכלכלה, ראש המל"ל, מנכ"לי משרדי רה"מ והאוצר, ראש המועצה הלאומית לכלכלה וגורמים נוספים. בדיון הנחה ראש הממשלה את הצוות הכלכלי להגיש תוך 48 שעות את התוכנית החדשה, שתפורסם בצל נתוני האבטלה הקשים בחודש האחרון. 

הבוקר פורסם כי שיעור שיעור האבטלה הנוכחי עומד על 16.5% - זינוק של פי 4 מהשיעור בתחילת החודש. משירות התעסוקה נמסר כי מתחילת החודש נרשמו לשירות 511,965 מצטרפים חדשים מאז תחילת החודש. עם זאת, למרות המספר הגבוה, בשירות התעסוקה ציינו כי מדובר בהאטה במספר הנרשמים, משום שכנראה הגל הראשון של ענפי התיירות, המלונות, התעופה, ההסעדה ועוד "הגיע למיצוי". עם זאת, מוקדם לדעת אם המגמה נעצרה משום שמגזרים נוספים או ענפים נוספים יכולים להיפגע, ולכן בשירות ציינו שייתכנו עוד גלים גדולים של נרשמים חדשים.

"נעשה את כל אשר ניתן לייצר פתרונות עבור הציבור במשבר הקורונה"

בשל העומס, ישראלים רבים עדיין לא מצליחים לבקש את דמי האבטלה שלהם הם זכאים. לכן בשירות התעסוקה שבים מזכירים לציבור שתוכר זכאותם לדמי אבטלה של מי שיירשמו עד 26 בחודש כאילו נרשמו ב-15 בחודש.
דורשי העבודה יכולים להירשם מהבית באתר שירות התעסוקה ולהבטיח את זכויותיהם, החל מיום הפיטורים או היציאה לחופשה ללא תשלום.

"אנו ממשיכים לשדרג ולהרחיב את היכולות הטכנולוגיות שלנו, ואתר שירות התעסוקה קולט כעת רבבות פונים בהצלחה", מסר בסוף השבוע האחרון רמי גראור, מנכ"ל שירות התעסוקה. "כפי שהתחייבנו, נכיר בזכאות של כל מי שיגיש בקשה עד לתאריך 26.3.2020, כאילו נרשם בתחילת השבוע הזה. אנו ערים לקושי העצום של דורשי העבודה ושל המעסיקים – נעשה את כל אשר ניתן לייצר פתרונות עבור הציבור במשבר הקורונה, שצפוי ללוות אותנו בתקופה הקרובה".