לאור המשך התפשטות נגיף הקורונה באירופה, חברת ישראייר החליטה להשהות את הטיסות ליעדים נרחבים. על פי ההודעה שההחלטה שהתקבלה היום (ראשון), הטיסות למדריד, אתונה, טנריף, בוקרשט, ורנה, סלוניקי ובלגרד יושהו לתקופה הקרובה, ויחודשו בחודשים הקרובים לאחר הערכת מצב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ההחלטה מגיעה בעקבות מגיפת הקורונה שהביאה לירידה משמעותית בכמות האנשים שטסים מסביב לעולם. יחד עם זאת, מספר הטיסות שיוצאות משדות התעופה לא ירד באותו היחס ויותר מטוסים בתקופה האחרונה ממריאים ריקים מה שזכה לכינוי - "טיסות רפאים". 

תאריכי השעיית הטיסות בחברת ישראייר:

מדריד: החל מ9.3 עד סוף מרץ

אתונה: החל מ9.3 עד 3.4

טנריף: החל מ10.3 עד תחילת אפריל

בוקרשט: החל מ 9.3 עד סוף אפריל

ורנה: החל מ8.3 עד סוף מרץ

סלוניקי: מ13.3 עד סוף מרץ

בלגרד: החל מ25.3 עד סוף אפריל

במקביל, יצאה החברה במבצעים נרחבים כדי לעודד את הישראלים לטוס בכל זאת. בין השאר, טיסות לעשרות יעדים בכ-250 דולרים לעשרות יעדים. לדברי גיל סתיו סמנכ"ל שיווק ומכירות ישראייר: "נקטנו מספר פעולות מהירות על מנת לייצר וודאות אצל הלקוחות מצד אחד ולהגדיל ביקושים מהצד השני. אנו חברת התעופה הראשונה שיצאה בהטבה ללא דמי ביטול למזמינים חדשים ולאחר מכן יצאנו במבצעים אטרקטיביים למזמינים טיסות".

ברשות שדות התעופה הודיעו כי טרמינל 1 ייסגר לטיסות בין-לאומיות החל ממוצ"ש ה-14 למרץ ועד לסוף חודש אפריל. כלל הטיסות יועברו לטרמינל 3 למעט הטיסות הפנים ארציות שיישארו בטרמינל 1 בשלב זה.

גם חברת התעופה הישראלית אל על נאלצה לבטל השבוע שורה של טיסות ליעדים באירופה, בשל הירידה החדה במספר הנוסעים החוששים מהידבקות בנגיף. בנוסף ליעדים שעליהם פרסם משרד הבריאות אזהרת מסע והורה שלא לנסוע, באל על בוטלו גם 2 טיסות ללונדון, 2 טיסות לפרנקפורט וטיסה לווינה.

גם ענקית התעופה הגרמנית לופטהנזה, שבבעלותה נמצאות גם החברות "סוויס" ואוסטריאן איירליינס", הודיעה ביום שישי אחר הצהריים, על ביטול של טיסותיה לישראל עד ל-28.03. לצד לופטהנזה הודיעו גם החברות  ויז אייר, KLM ואייר פראנס על ביטול של טיסותיהן הקרובות לישראל - אך לא הודיעו על ביטולן של כל הטיסות באופן גורף.

המהלך של חברות התעופה האירופיות בא בעקבות החלטת משרד הבריאות על איסור כניסה של אזרחים מכמה מדינות, בהן גרמניה, שווייץ ואוסטרייה, וגם בעקבות ההחלטה כי ישראלים ששבים ממדינות אלו מחוייבים בבידוד של 14 ימים - החלטה שגרמה לישראלים רבים לבטל את טיסותיהן.