ברלין
ברלין | צילום: shutterstock By canadastock

בתקופה האחרונה נתב"ג נראה כמו שדה רפאים - טרמינל 1 נסגר לגמרי, התורים בטרמינל 3 ריקים, מעט מאוד דלפקי צ'ק אין פתוחים ולוח הטיסות היומי עומד על 30-40 המראות. לצורך השוואה, בתקופת השיא של אוגוסט ממריאות מעל 300 טיסות ביום, כ-30 טיסות בשעתיים בלבד. המשמעות היא שנתב"ג מתפקד היום ב-10 אחוז ממה שהוא יודע לתפקד במקסימום. 

היעדים שפתוחים מישראל

ולאן בכל זאת ניתן למצוא טיסות בימים האלה? בעיקר ליעדי מפתח. מדגימה של 24 השעות האחרונות ניתן לראות  שאל על למשל, ממשיכה להפעיל טיסות לניו יורק, טורונטו, פריז ויוהנסבורג. זאת בנוסף לטיסות החילוץ המיוחדות, כמו אלה שיצאו לאוסטרליה או לפרו, במטרה לחלץ ישראלים שנמצאים בנקודות שונות בעולם. 

בגזרת החברות הישראליות, גם ארקיע כמעט ולא מפעילה טיסות, אך בלוח היומי נין היה למצוא טיסה אחת שלה לבודפשט. גם ישראייר כמעט ולא מפעילה טיסות בינלאומיות בימינו ויוצאת בעיקר כדי לסייע בהחזרת ישראלים מנקודות שונות באירופה. כך, ביממה האחרונה ניתן היה למצוא טיסות של החברה לקישינב וטביליסי. כמו כן, בישראייר ממשיכים להפעיל 2 טיסות יומיות לאילת (רמון). 

לוח טיסות נמל תעופה בן גוריון
לוח הטיסות בנתב"ג מאוד מצומצם | צילום: Andrew Burton, GettyImages IL

בנוסף לאלה, ישנן כמה חברות בינלאומיות שממשיכות לטוס לישראל, גם חברות אלה עושות זאת במתכונת מאוד מצומצמת. בין הקווים הפעילים ניתן למצוא את בריטיש איירווייז עם טיסות ללונדון, אינדיגו וטורקיש איירליינס עם טיסות לאיסטנבול, ק.ל.מ ודלתא עם טיסה לאמסטרדם, יונייטד עם טיסות לניו יורק, אירופלוט ואוראל למוסקבה ואתיופיאן איירליינס עם טיסות לאדיס אבבה באתיופיה. גם חברות הלואו קוסט ממשיכות להפעיל טיסות למספר יעדים.

כמה עולה הכרטיס הכי זול עכשיו?

ב'טיסות סודיות' בדקו עבורנו את המחירים של הטיסות מנתב"ג בימים אלה והטיסה הכי זולה שקיימת כרגע היא לברלין בגרמניה ב-189 דולר עם חברת הלואו קוסט איזי ג'ט. הטיסה ממריאה ב-31.3 וחוזרת ב-5.4. כמובן שהטיסה יכולה להתבטל או להשתנת בהתאם למצב, כפי שקורה לא מעט בימינו, ובנוסף החזרה מחייבת כניסה לבידוד של שבועיים. מי שירצה להגיע ליעדים אחרים, יאלץ כרגע לעשות מסע ארוך ויקר. 

ומה לגבי יעדים רחוקים יותר? טיסה לניו יורק עולה עכשיו לא מעט - 949 דולר. אמנם בעונת הקיץ המחיר יכול אף לטפס, אך בהתחשב בנסיבות אלה לא למחירים זולים במיוחד. עם אל על מצאנו טיסה שמתחילה ב-984 דולר. 

בטיסות סודיות מציינים שבטיסות לחודש אפריל, ניתן למצוא כרגע מחירים מאוד זולים. כך למשל, טיסה לבוקרשט, רומניה, בתחילת החודש הבא - 42 דולר. ורשה - 48 דולר; סופיה - 57 דולר; 

בפסח ניתן למצוא טיסה לבוקרשט ב-43 דולר בלבד; וסופיה ב-57 דולר.

*כל הטיסות הינן בחברות לואו קוסט ולא כוללות מזוודות.