ענקית השבבים האמריקאית אינטל רוכשת את הסטארט-אפ הישראלי הבאנה לאבס (Habana Labs) תמורת 2 מיליארד דולר במזומן. הבאנה לאבס מייצר שבבים בתחום הבינה המלאכותית. מאחורי הקמת הבאנה לאבס עומד מייסד חברת השבבים גלילאו, אביגדור וילנץ, שגם היה המשקיע הראשון בחברה. וינלץ נחשב לאחד היזמים הבולטים בתחום השבבים וכיום הוא מעורב כמייסד ומשקיע בכמה חברות סטארט-אפ בתחום, בהן לייטביטס לאבס, דאסטפוטוניקס.

ליוזמת הקמת הבאנה לאבס הצטרפו דוד דהן המכהן כמנכ"ל, ורן חלוץ המשמש כסמנכ"ל פיתוח. רן חלוץ הוא בנו של הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ. השניים יוצאי חברת פריים סנס, שנרכשה על ידי אפל ב-345 מיליון דולר ב-2013 והטכנולוגיה שלה שולבה באייפון X. מנהל העסקים של החברה הוא איתן מדינה, מי שהיה סמנכ"ל הטכנולוגיה בגלילאו.

ילנץ הוא גם ממייסדי אנפורנה שנמכרה לאמזון ב-2015 בעסקה של 370 מיליון דולר. הבאנה פועלת בתל אביב, בקיסריה, בסן חוזה, בבייג'ינג ובגדנסק שבפולין. הבאנה הוקמה ב-2016 ומאז הקמתה גייסה 120 מיליון דולר.

סבב הגיוס האחרון היה בנובמבר 2018, אז גייסה החברה 75 מיליון דולר בהובלת אינטל קפיטל. לסבב זה הצטרפו WRV Capital של ליפ-בו טאן (מנכ"ל חברת התוכנה לעיצוב שבבים קיידנס), קרן בסמר, באטרי ונצ'רס, סמסונג ומשקיעים נוספים.

הכתבה המקורית פורסמה בגלובס