לאחר שידור התחקיר בשבוע שעבר על שיטות המכירות הבעייתיות של חברות הסלול, עשרות עדויות ותלונות הגיעו למערכת חדשות 12, המדגימות את הדרכים בהן החברות משטות בלקוחות ומוציאות מהם אלפי שקלים בחודש ללא ידיעתם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שלמה, ניצול שואה בן 84, עבר לחברת סלקום, שם הובטחה לו מתנה על ידי נציג מכירות. בדיעבד גילה כי יאלץ לשלם על המתנה מאות שקלים בחשבון החודשי. כשפנה מספר פעמים לנציגי השירות וניסה לבטל את העסקה, נתקל בחומה בצורה. "יושבים לפני פשוט רמאים", תיאר את המפגשים במשרדי החברה. "אתה רואה אדם בוגר, מה אתה חושב לעצמך?"

העדויות הרבות מצטברות לכדי מאות תלונות. בשנה שעברה הובילה חברת סלקום במדד התלונות נגד חברות הסלולר עם 55% מהפניות שהוגשו. חברת פרטנר דורגה אף היא במקום גבוה עם כ-28% מהתלונות. נגד פלאפון הוגשו יותר מ-10% מהתלונות ונגד הוט מובייל 6.4%.

"זה הרבה מאוד עסקאות שמצטברות לסכומים נכבדים", מסבירה מירב כהן, חברת כנסת במפלגת כחול לבן. "חברות הסלולר מרוויחות פה יפה ולכן משתלם להן לפעול בצורה כל כך לא הוגנת. בעוד התלונות ממשיכות להצטבר, ראוי שמשרד התקשורת ירים את הכפפה, ויגן על האזרחים שמתקשים להגן על עצמם.

תגובות:

סלקום: החברה משקיעה משאבים ומאמצים אדירים כדי לוודא שנציגיה מקפידים על מדיניות של שקיפות, הוגנות, מתן מידע מלא בדבר פרטי העסקה ועמידה בלתי מתפשרת בהוראות הדין. מקרה שבו נעשתה מכירה לא איכותית, אינו משקף את מדיניות החברה ואת הפעילות השוטפת שלה.

פלאפון: החברה אינה נוהגת כך ואף אוסרת על התנהלות כמו זו המוצגת בכתבה. אנו נמשיך לפעול ולהבטיח רמת שירות גבוהה ומקצועית.

דינמיקה: החברה רואה חשיבות רבה במתן מידע מלא ללקוחותיה ומשקיעה משאבים רבים שמימוש מדיניות של שקיפות. באשר למקרה המדובר, נדאג ליצור קשר עם הלקוח ולטפל בפנייתו לשביעות רצונו.

הוט מובייל: החברה משקיעה משאבים רבים בפיקוח על יישום נוהלי המכירה ומקפידה על ביצוע מכירות באופן הוגן ושקוף ובהתאם לכל הוראות הדין.