הצטברות קופסאות ואריזות במקפיא היא תופעה ידועה, וכשאנחנו מגיעים לרוקן אותו אחרי חודשים רבים של הזנחה אנחנו מגלים בו אריזות מזון קפוא שלא זכרנו שקנינו וקופסאות עם אוכל ששכחנו שבישלנו. אבל משפחה אחת בבריטניה מצאה במקפיא של סבתא אוצר אמיתי.

האישה התגוררה בכפר קטן ליד אופינגטון שבדרום אנגליה, ולאחר מותה פנו נכדיה לחברה העוסקת במכירות פומביות וביקשו הערכה של תכולת הבית, מדווח "הסאן". כשהעובדים רוקנו את המקרר הם מצאו במקפיא כ-30 תכשיטים בשווי כולל המוערך ב-100 אלף פאונד (כ-496 אלף שקל). בין השאר נמצאו במקפיא תליון אמייל ואבנים יקרות מלפני 500 שנה המוערך ב-30 אלף פאונד, שרשרת אבני ספיר ואודם מהמאה ה-17 המוערכת ב-15 אלף פאונד ושרשרת מלפני 400 שנה המוערכת ב-6,000 פאונד. התכשיטים נמצאו ליד בשר טלה קפוא.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> ת"א: דירת החלומות של ההייטקיסט בן ה-26

>> יש חומר ניקוי מעולה שאתם זורקים לפח - וחבל

פיפה קידסון טריג מבית המכירות הפומביות אמרה לעיתון כי בבית נמצאו קבלות המעידות שהתכשיטים נקנו במכירות פומביות או ומתכשיטנים בלונדון – תיעוד החיוני להוכחת האותנטיות של התכשיטים. "בני הדור הזה נהגו להחביא חפצי ערך כדי לשמור עליהם", היא אמרה. "בני המשפחה לא ידעו בדיוק אילו חפצים יש לה ואיפה החביאה אותם, אבל הם ידעו שבשנות ה-60 היא הייתה בעלת אמצעים ונהגה לקנות חפצים בעלי ערך". המכירה הפומבית תיערך ב-13 בנובמבר בבית המכירות הפומביות Kidson-Trigg.  

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

רוצים לנקות את המקרר (גם אם לא תמצאו בו אוצרות)? יש לנו טיפים