הקיצוצים והפיטורים בחברת סלקום: מנכ"ל החברה פנה היום (שלישי) לעובדי החברה ישירות ועדכן אותם על תוכנית ההתייעלות. המנכ"ל הודיע כי כחלק מהבראת החברה התוכנית תכלול פיטורים. בסרטון וידאו ששלח לכלל עובדי סלקום אמר שטרן: "יש צורך בשינוי גדול. לצערי הרב חלק רב בתוכנית יכלול פיטורי עובדים". בעקבות ההודעה, יו"ר הסתדרות העובדים ארנון בר-דוד הכריז על סכסוך עבודה, והעובדים פתחו בשביתה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"סלקום היא מובילת שוק, אך יש צורך בשינוי גדול", אמר שטרן. "מטרת-העל של המהלכים היא להשיב את סלקום לרווחיות ויציבות פיננסית. לצערי הרב, חלק בתוכנית יכלול פיטורי עובדים. לאחר המהלך הכואב רובכם תזכו לעבוד במקום עבודה שיעניק לכם שכר הוגן וביטחון תעסוקתי".

האזינו לשיחה עם נציגת השירות (צילום: חדשות 2)
חברת הסלולר סלקום | צילום: חדשות 2

מנכ"ל סלקום הוסיף בסרטון: "זוהי שעה קשה עבורי ועבור הנהלת החברה. כפי שאתם יודעים, שוק הסלולר בישראל נמצא במשבר עצום. כולנו רואים מה קורה בסלקום ואצל המתחרים. אני פונה אליכם באופן ישיר כדי לעדכן אתכם על תוכנית ההבראה אליה יוצאת סלקום".

"זוהי תוכנית קשה, כואבת וכפי שאתם יודעים היטב, סלקום פועלת בסביבה תחרותית ובתנאי רגולציה כבדים מאוד", המשיך. "למרות הסביבה המאתגרת הצלחנו, בעבודה מאומצת ומשותפת, לשמור על מובילות והצלחות בתחומים רבים בסלולר, בטלוויזיה, בסיבים, במגזר העסקי. לצד הרגולציה הכבדה והסביבה התחרותית, סלקום סוחבת על גבה חוב גדול מאוד - כל אלה הובילו אותנו להפסד בשנת 2018 שהעמיק במחצית הראשונה של שנת 2019".

יתמוך בפרץ. ארנון בר-דוד (צילום: אגף הדוברות בהסתדרות, חדשות)
יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד | צילום: אגף הדוברות בהסתדרות, חדשות

בתגובה לסרטון של מנכ"ל סלקום, הכריז יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד על סכסוך עבודה כללי בחברה, ואישר לעובדיה לפעול ב"צעדים ארגוניים קשים" החל מהיום. בשעה 16:00 כל יושבי ראש ועדי חברות הסלולר- פרטנר, פלאפון, סלקום והוט מובייל - יגיעו ללשכתו של יו"ר ההסתדרות לדיון חירום.

 "התנהגותו הברוטלית חסרת הרגש של מנכ"ל סלקום ניר שטרן כלפי עובדי החברה - שהם ההון האנושי החשוב ביותר שלה - ופעולותיו החד-צדדיות, ייענו על ידי ההסתדרות וארגון עובדי סלקום ביד קשה", אמר בר-דוד בתגובה להודעת מנכ"ל סלקום.

עוד הדגיש יו"ר ההסתדרות כי שטרן מפר ביד גסה הסכם שנחתם אל מול העובדים וההסתדרות, שבו כבר סוכמו דרכי ההתנהלות: "ההסתדרות לא תשב בחיבוק ידיים ותיתן ליו"ר הוועד וכלל עובדי סלקום גיבוי מלא במאבק על ביטחונם התעסוקתי. חוסר הרגישות שמפגינה הנהלת סלקום היא לא פחות מהתנהגות מקוממת, ובישראל בשנת 2019 לא ניתן להשלים עם התנהגות שכזו".