רשת הטלוויזיה CNN מדווחת הלילה כי מטוסים של חיל האוויר ביצעו תקיפה בסוריה. את המידע קיבלו ברשת מפי גורם בכיר בסוכנות המודיעין האמריקנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המידע המסווג הגיע הן מפי סוכנויות מודיעין אמריקניות והן מפי סוכניות מודיעין מערביות אחרות ולפיו ישראל קרוב לודאי תקפה הלילה או בליל אמש. מסגרת זמן זו היא אותה מסגרת זמן בה התקבלו דיווחים על כך ש-16 מטוסי תקיפה של חיל האוויר חגו מעל שמי לבנון. לא ברור עדיין האם מדובר על אותם מטוסים שנצפו בלבנון.

כמו כן, כרגע לא ברור מה היה יעד התקיפה, אך ככל הנראה לא מדובר על מתקנים המכילים נשק כימי. עם זאת, ייתכן כי מדובר על מצבורי נשק המיועדים להגיע לחיזבאללה. כרגע לא נמסרה תגובה מפי גורם ישראלי רשמי וגם דובר הבית הלבן בחר שלא להגיב לדברים.

למרות זאת, הדיווח כן מצטט מקור ישראלי בכיר האומר כי:"ישראל תעשה כל שידרש כדי למנוע העברת נשק מסוריה לידי ארגוני טרור. עצרנו זאת בעבר ונמשיך לעשות כך גם בעתיד".

מנגד גורמים סורים רשמיים דווקא מכחישים את קיומה של התקיפה. שליח סוריה לאו"ם, בשאר אלג'אפארי אמר הלילה כי הוא אינו מודע לשום תקיפה של כוחות ישראליים במדינתו.  

תקיפה זו אינה הראשונה שהתקיימה בשנה הנוכחית. לפי פרסומים זרים, ישראל ביצעה תקיפה בסוריה במהלך חודש ינואר. לפי דיווח של דובר ממשלת סוריה, יעד התקיפה הקודמת היה מרכז מדעי לפיתוח אמצעי לחימה ופרסומים ברשתות זרות אחרות דיווחו גם על תקיפת שיירת משאיות של ארגון חיזבאללה אשר עשו דרכן לעבר לבנון מאזור סוריה.