הועבר באישור צה"ל. אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
הועבר באישור צה"ל. אילוסטרציה | צילום: רויטרס

פצוע ממלחמת האזרחים בסוריה הובא אמש למרכז הרפואי זיו בצפת, באישורו של הרמטכ"ל גנץ. הפצוע הגיע למרכז הרפואי כשהוא במצב בינוני, והוכנס לחדר הטראומה עם פגיעות רסיסים ופציעות כתוצאה מירי במותן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפצוע הסורי הובא לגבול ישראל-סוריה, ובשל שיקולים הומאניטאריים ולאור מצבו הרפואי, הועבר להמשך טיפול בארץ שבסיומו יוחזר לסוריה. עם זאת חשוב לציין כי אין שינוי במדיניות צה"ל בגבול עם סוריה, וכי מדובר בסיוע הומאניטארי בלבד.

לפני כחודש הגיעו שני נפגעים נוספים וחצו את הגבול באישור כוחות צה"ל. מותו של אחד מהם נקבע בבית החולים נהריה, והשני אושפז שם גם כשהוא במצב קשה מאוד.

מהמרכז הרפואי נהריה נמסר אז כי שני הפצועים הסורים הובאו על ידי כוחות צה"ל לקבלת טיפול - כשהם מוגדרים כנפגעים באורח אנוש. בבית החולים החלו את הטיפול בהם, בין היתר בחדר הלם, שם נקבע לבסוף מותו של אחד מהם.

מנהל המרכז הרפואי ד"ר מסעד ברהום הסביר כי "אחד הפצועים סבל מפגיעת ראש קשה בשל חדירת כדור שיצא מצידו השני של ראשו וגרם לדימום מאסיבי". "לאורך הטיפול בו בוצעה החייאה ממושכת וננקטו מספר פעולות רפואיות מתקדמות", עדכן ד"ר ברהום, "אך נאלצנו לקבוע את מותו".