אירוע יוצא דופן התרחש הערב (ה') בהלווייתו של סמל ראשון דניאל פומרנץ ז"ל, שנהרג במהלך הלחימה ברצועת עזה: אמו של דניאל, אל"מ (מיל') ורדה פומרנץ, שהייתה במשך שנים קצינת הנפגעים הראשית של צה"ל, השמיעה מעל קברו את השיחה האחרונה בין השניים. השיחה המצמררת שתועדה על ידי האם עוסקת במסר שהותיר הבן לשני משפחתו - למקרה שלא ישוב מהלחימה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"הקלטתי ללא ידיעתך ובלי רשות את השיחה", אמרה בדמעות האם בזמן ההלוויה. "כאן, מעל הקבר שלך, יוכלו כולם לשמוע את קולך בפעם האחרונה".

השיחה האחרונה בין האם לבנה:

ורדה: דניאל?

דניאל: כן, כן.

ורדה: תהיה חזק.

דניאל: סגור. מה רציתי להגיד לך? יש איזשהו... אמרו לכל חייל כזה לכתוב משהו למקרה ו. אז אצלי לא כתבתי על דף, כתבתי את זה בתוך הפלאפון, שתדעו.

ורדה: אבל איך הם ימצאו את זה?

דניאל: הפלאפון נשאר פה אצלם והם ידעו מה הטלפון של מי.

ורדה: הבנתי.

דניאל: אני אגיד לך פשוט. זה בתוך, תזכרי, בתוך הטלפון יש תיקייה שנקראת פתקים, בתוך הפתקים זה יהיה רשום שם.

ורדה: אה, ואתה לא רוצה להגיד לי מה רשמת?

דניאל: לא לא לא, זה למקרה ו, עדיף שלא...

ורדה: אה, אוקיי, ישמור אלוהים, לא יקרה.

דניאל: אמן ואמן.

דניאל פומרנץ
דניאל פומרנץ ז"ל | צילום:

דניאל פומרנץ ז"ל, לוחם גולני, נהרג מפגיעת טיל נ"ט בנגמ"ש בשכונת סג'עייה שבעזה. מתחקיר האירוע עולה כי הלוחמים שנהרגו נסעו בנגמ"ש ישן (זלדה) ולא ממוגן שנכנס לאזור סג'עייה בגל השני של כניסת הכוחות. בשלב כלשהו התקלקל הנגמ"ש ונזקק לחילוץ באמצעות כלי משוריין נוסף. בזמן מאמצי החילוץ נורה טיל נ"ט לעבר הנגמ"ש התקוע, שהחל לעלות באש.

בירי טיל הנ"ט על הנגמ"ש נהרגו חמישה חיילים נוספים: סמל מקס שטיינברג, לוחם גולני בן 24 מבאר שבע; סמל ראשון שחר תעשה, לוחם גולני בן 20 מפרדסיה; סמל שון מונדשיין, לוחם גולני בן 19 מתל אביב; סמל בן וענונו, לוחם גולני, בן 19 מאשדוד; סמל ראשון אורן נח, לוחם גולני, בן 22 מהושעיה.

טרם זוהתה גופתו של לוחם שביעי ששהה בנגמ"ש, אורון שאול, והוא מוגדר כעת נעדר. על פי ההבנה בצה"ל, הסיכויים שהחייל השביעי המוגדר נעדר נותר בחיים - קלושים. בצה"ל לא יכולים לאשר את דבר מותו בוודאות בעקבות מורכבות הליך הזיהוי.