מבצע "שובו אחים" נכנס אל יומו ה-13 והחיפושים אחר שלושת הנערים שנחטפו נמשכים. בין המחפשים גם עשרות כלבי יחידת עוקץ שבליווי הלוחמים, עוברים מבית לבית, בין החצרות המטעים והוואדיות בתקווה למצוא סימן שיוביל אל החטופים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"היחידה הוקפצה ביום שישי ברגע שהתחיל האירוע", סיפר גורם צבאי ביחידה ביחידת הכלבים. "לאורך כל המבצע התמקדנו בשני צירים- המאמץ במסגרת הפעילות של צה״ל כנגד החמאס, והמאמץ לאיתור החטופים".

בינתיים, נמשכת ההיערכות גם האזור עזה. הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ השתתף הבוקר בתרגיל ברצועה, במהלכו דימה פיקוד הדרום אירוע אמת בהובלת אוגדת עזה. "רוב חטיבות החי"ר ויחידות מיוחדות ממשיכות גם היום לבצע פעילות מבצעית במסגרת מבצע "שובו אחים" של מעצרים וסריקות באיו"ש", הדגיש גנץ בתרגיל. "החיילים והמפקדים שפגשתי בשטח הופכים כל אבן ואבן וערוכים לכל התרחשות".

החיפושים נמשכים (צילום: דובר צה"ל)
החיפושים נמשכים | צילום: דובר צה"ל

הרמטכ"ל סיפר עוד כי במהלך ביקור שערך אתמול ביהודה ושומרון פגש בחיילים ומפקדים חדורי מוטיבציה. "הם חדורי אמונה ומטרה ונחושים להשלים את המשימה" אמר. "הם עושים כל מאמץ כדי להשיב את נפתלי, אייל וגיל-עד למשפחותיהם, והם ימשיכו לפעול לילות כימים, ככל שיידרש עד למציאתם".

גנץ ציין כי במקביל לחיפושים צה"ל פוקח עין גם מול המתרחש בסוריה ובשאר הגזרות. "נדע לזהות כל הסלמה ולהגיב בהתאם לכך בזמן ובאמצעים הדרושים", התריע.