יושב ראש ועדת החוץ והביטחון ח"כ אביגדור ליברמן הגיב הבוקר (שבת) להתקרבות בין אירן למדינות המערב ואמר כי "ישראל ערוכה להתמודד עם הבעיה האירנית ולתת את כל התשובות, גם אם נישאר לבד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"עדיף להיות לבד ולהישאר בחיים, מאשר להתכופף עם כולם ולהתפוצץ באוויר", אמר באירוע שבתרבות בבאר שבע. "אלו לא החלטות פשוטות ואנחנו לא מחפשים מלחמות והרפתקאות, אבל אנו נקבל החלטות בצורה שקולה ואחראית על סמך העובדות, נתוני המודיעין והנתונים בשטח".

לדבריו, "כל סוכנויות המודיעין בעולם יודעות כי שום דבר לא השתנה בעניין האירני. אין אפילו רבע סימן להאטה בתכנית הגרעין שלהם, והצנטריפוגות ממשיכות להסתובב באותו הקצב. אסור ללכת שולל אחרי מתקפת החיוכים של רוחאני".

חמינאי: "חלק ממה שהיה בעצרת האו"ם - לא הולם"

מוקדם יותר היום, הגיב לראשונה גם מנהיגה הרוחני של אירן, אייתוללה עלי חמינאי, על ההתקרבות בין הרפובליקה האסלאמית לארצות הברית, ובעיקר על ביקור הנשיא רוחאני בניו-יורק והשיחה בינו לבין אובמה.

חמינאי (ארכיון)
הביע ביקורת מרומזת על רוחאני. חמינאי | צילום: רויטרס, חדשות

חמינאי הביע ביקורת מרומזת כלפי נשיא מדינתו, חסן רוחאני, ואמר כי הוא "תומך במאמצים הדיפלומטיים של אירן, אך חלק ממה שהיה בעצרת הכללית של האו"ם היה לא הולם".

בדבריו, אמר חמינאי כי הוא אמנם "תומך בדיפלומטיה" בכל הנוגע לתכניתה הגרעינית של ארצו, אך הוסיף כי "לא ניתן לסמוך על ארצות הברית. היא מתנשאת ולא אמינה".

"הממשל האמריקני נשלט על ידי רשת ציונית בינלאומית", המשיך חמינאי. "אירן שומעת את האיומים החוזרים ונשנים של אויבותיה; תגובתנו על כל מעשה נפשע נגדנו תהיה רצינית ביותר".