שיטות העבודה של חוקרי מצ"ח נחשפות: במהלך חקירתו של אלכס, חייל המואשם בגניבת נשק מסוג אם-16 מבסיסו התגלו אמצעי החקירה המפוקפקים של חוקרי המשטרה הצבאית החוקרת. לטענת פרקליטו של החייל החוקרים השקו את מרשו בכמויות גדולות של אלכוהול על מנת שיודה במעשיו, כך מפרסם היום העיתון "ידיעות אחרונות".

כתב האישום שהוגש נגד אלכס, כולל עבירות של גניבת נשק צבאי ושימוש בסמים אסורים. עורך דינו של אלכס הכחיש את כל האשמות למרות שמרשו הודה במעורבות בהם. על פי טענת פרקליטו חוקרי מצ"ח לקחו את מרשו לבילוי בסאונה, לאחר מכן למסעדה יוקרתית ולבילוי בבית מלון. במהלך הבילוי המשותף שתה אלכס מעל לליטר בירה וכוסית קוניאק.

מפקד היחידה לחקירות במצ"ח הוזמן להעיד במקרה ולספר על שיטות העבודה של חוקריו, להפתעת באי בית המשפט הצבאי הודה המפקד כי מדובר בשיטת עבודה נפצה עד מאוד ותאר אותה אף כ"כלי מרכזי" בחקירות. "לא משתמשים בזה כל הזמן, עושים את זה רק באירועים חריגים כמו במקרה הזה", הודה הסא"ל לתדהמת הנוכחים.

מפקד היחידה העיד כי אותו אלכס אכן הושקה באלכוהול אך "ברמה סבירה" כהגדרתו. "אם שתיית האלכוהול לא מביאה את הנחקר למצב של שכרות, אני לא רואה בעיה בכך", הודה. סניגורו של אלכס, תהה כמה חיילים סבלו משיטות חקירה דומות: "מדובר בהתנהלות חסרת תקדים, יש לבדוק כמה עשרות חיילים חפים מפשע נשלחו לתקופת מאסר לאחר שנגבתה מהם עדות כשהם שתויים", אמר עו"ד ברזני.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה ל"ידיעות אחרונות" כי המקרה תלוי ועומד בבית הדין ושם יינתן המענה לטענות הסנגור. "המשטרה הצבאית החוקרת פועלת על פי פקודות הצבא וחוקי מדינת ישראל", נמסר בהודעה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק