"נירה צפונה מאשדוד". ירי לישראל, השבוע
"נירה צפונה מאשדוד". ירי לישראל, השבוע | צילום:

הג'יהאד האיסלאמי ביקש בעימות האחרון ליצור "מאזן אימה" מול ישראל ולוו דווקא להרוג כמה שיותר ישראלים בירי הרקטות, כך מצטטת סוכנות הידיעות הצרפתית בכיר בארגון. הבכיר התגאה בכך שארגונו גרם למיליון ישראלים "להתחבא במקלטים".

הבכיר, שזוהה בראיון כאבו איברהים מארגון חללי אל קודס, הזהיר כי יש לארגון רקטות ארוכות טווח שיכולות להגיע לתל אביב, וכי ארגונו יכול להשתמש בהם בעימות הבא. "אנו לא מחפשים להרוג ישראלים אלא לשמור על מאזן אימה". המראיין מציין כי הראיון נעשה במקום מחבוא, כשאבו איברהים היה מוקף בשומרי ראש חמושים.

"העובדה שמיליון ישראלים נתקעו במקלטים וסבלו כמו תושבי עזה חשובה יותר לנו מאשר מספר ההרוגים בצד הישראלי". סבב הלחימה בעזה השבוע החל לאחר חיסולו של מפקד וועדות ההתנגדות העממיות בעזה, והוביל לירי של 250 רקטות ליישובי הדרום מצד אחד ולפעולות של צה"ל ברצועה שהביאו למותם של 25 פלסטינים, מתוכם 14 פעילי ג'יהאד איסלאמי.

"בפעם הבאה נשגר צפונה מאשדוד"

אבו איברהים הזהיר כי בפעם הבאה הרקטות ישוגרו צפונה מאשדוד, הנמצאת 35 ק"מ מצפון לעזה. הירי הפעם הגיע לגדרה, המקום הצפוני ביותר אליו הגיעה רקטה ששוגרה מעזה. "אם הישראלים ישימו לעצמם למטרה את המנהיגים הפלסטינים או כל אזרח פלסטיני אחר, הארגון יגיב בכוח וירחיב את טווח הטילים מעבר לאשדוד", אמר.

לדבריו יש ברשות הארגון "אלפי" רקטות. "זה לא קל להכניס תחמושת מתוחכמת לעזה, אבל 70% מהרקטות מיוצרות ברצועה. יש לנו כעת טילים עם מערכת הכוונה בגודל של הגראד, טילים שגם השתמשנו בהם בסכסוך האחרון".

"קיבלנו סיוע חיוני מחיזבאללה"

המרואיין דחה את הטענות על סכסוך עם תנועת חמאס, השולטת ברצועה, ושאנשיה לא לקחו חלק בעימות האחרון: "הג'יהאד פעל בחופש מוחלט. גם לא היה לנו שיתוף פעולה עם גורמים מבחוץ, לא מסיני ולא משום מקום אחר. קיבלנו סיוע חיוני רק מחיזבאללה, שאימן את לוחמינו".

אבו איברהים רמז כי ארגונו לא יגיב אם ישראל תתקוף את אירן: "אנחנו רק טיפה בים, אירן לא צריכה אותנו. זאת מדינה חזקה עם צבא חזק. המאבק שלנו הוא בפלסטין, ואם הציונים יתקפו את אירן ועזה באותו זמן אנו נגיב בכוח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק