לוחמי מגלן סגרו היום (ש') חשבון עם חמאס: חיילי היחידה המובחרת השמידו את המנהרה ממנה הופעל המטען שהרג את שלושה מחבריהם לנשק - סמ"ר מתן גוטליב, סמל עומר חי וסמ"ר גיא אלגרנטי ז"ל. מהמטען רב העוצמה נפצעו גם 15 מלוחמי היחידה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הכוח שנפגע מהמטען נכנס לבית, שהפך למלכודת מוות, לאחר שזיהה בתוכו פיר מנהרה. כשנכנסו הלוחמים למבנה באזור חאן יונס הפעילו מחבלי חמאס את המטען שגרם לקריסתו והרג את שלושת הלוחמים. מתחקור האירוע עולה כי חמאס הסתיר בקיר המבנה 12 חביות שכל אחת מהן הכילה כ-80 קילוגרמים של חומר נפץ.

היום, השלימה יחידת מגלן את המשימה שלשמה נכנסו לוחמיה למבנה הממולכד, ויחד עם כוחות הנדסה חשפו את המנהרה והשמידו אותה. דובר צה"ל מסר כי מדובר היה במנהרה התקפית שהתוואי שלה הוביל לתוך שטח מדינת ישראל.

מגלן השלימו את המשימה (צילום: דובר צה"ל)
מגלן השלימו את המשימה | צילום: דובר צה"ל

האב: "מפגש מרגש, סגירת מעגל"

אתמול עזבו לכמה שעות לוחמי צוות "עפרון", שספג מהלומה קשה מתחילת "צוק איתן", את הלחימה ברצועה. חיילי הצוות, שאיבדו שלושה מחבריהם, הגיעו לבקר  שישה חברים שמאושפזים בבתי החולים, ובהם גם מפקד הצוות.

רמי פיש, אביו של דניאל, לוחם מהיחידה שנפגע מהמטען, אמר אתמול: "זהו מפגש מרגש, סוג של סגירת מעגל. מדובר בילדים שהם תפארת מדינת ישראל".