השוטר אבינועם ששון שסייר ביום הקיצי הזה בחוף פולג שבנתניה, מאוד הופתע לראות משאית להובלת גלידות שנשארה כגרוטאה על חוף הים. כשניגש רס"מ ששון אל המשאית, הוא לא דמיין שבמקום ציוד קירור לגלידות וקרטיבים, הוא יגלה כי בתוך המשאית 14 שב"חים, שמונה מהם קטינים, שפשוט הפכו את המשאית לביתם.

"הרכב עורר את חשדי", סיפר רס"מ ששון לערוץ החדשות, "לא חשבתי שמקומה של המשאית הוא באמצע החוף, ולכן ניגשתי אליה". רס"מ ששון הוסיף כי להערכתו השב"חים שנמצאו במשאית נמצאים שם כבר זמן רב. "כמות הבגדים והעובדה כי המיטות היו מסודרות ללינה, לא משאירות מקום לספק". כל השב"חים נעצרו, והם נמצאים כרגע בחקירה במשטרת נתניה.

מבריחי השב"חים משכללים את דרכי פעולתם בחודשים האחרונים, בדרך כלל מוברחים השב"חים לישראל במשאיות או ברגל דרך אזורים מסוימים, אף לפני כחודש הצליח לחשוף כוח צה"ל שב"חים שהערימו על החיילים במחסום סמוך לקלקיליה ומצאו דרך מקורית להסתנן לשטח ישראל.

בכל פעם היה רוכב אופניים חוצה את המחסום אל מעבר לקו הירוק, וחוזר כאשר על האופניים היה רכוב אדם אחר, שרק החליף בגדים עם אותו ערבי ישראלי, שנעצר בסופו של דבר. בחקירתו התברר כי הצליח להעביר לישראל בשיטה הזו מאות שב"חים.