בג"ץ הורה לשחרר את המסתננים. ארכיון (צילום: רויטרס)
קבוצה נוספת של מסתננים לישראל, ארכיון | צילום: רויטרס

עוד חוזר הניגון: ימים ספורים לאחר ההחלטה להכניס שלושה מסתננים שהיו כלואים בין גדרות הגבול לשטח ישראל בשל מצבם הרפואי, מפרסם הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות" כי קבוצה חדשה של מבקשי מקלט שוהה מזה שלושה ימים סמוך לגדר המערכת באזור ניצנה. ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה גם הפעם שלא להכניס את חברי הקבוצה לשטח ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח, הקבוצה החדשה של מבקשי המקלט מונה בין 10 ל-15 אפריקנים, ככל הנראה מאריתריאה וסודן השוהים כבר שלושה ימים במקום. בקבוצה שלוש נשים, אחת מהן בהיריון מתקדם. חיילי צה"ל נאלצים גם הפעם לשמור על הקבוצה הנמצאת במצוקה בשל תנאי השטח הקשים תחת השמש הדרומית הקופחת. "הם פשוט מתיישבים שם ומחכים עד שיחליטו מה לעשות איתם", סיפר גורם המעורה בפרטים.

מלשכת נתניהו נמסר ל"ידיעות אחרונות" כי כמו במקרה הקודם גם הפעם הורה ראש הממשלה בנימין נתניהו שלא לתת לקבוצת המסתננים להיכנס לישראל.

מצה"ל נמסר כי "בהתאם להנחיית הדרג המדיני והחלטת הממשלה, פועלים כוחות צה"ל למניעת כניסה בלתי חוקית דרך גבולה המערבי של מדינת ישראל באופנים שונים. במקרים בהם נכנסו המסתננים לשטח ישראל באזורים אלו, עניינם מטופל בהתאם לנהלים המחייבים".

אמש דחה בג"ץ את עתירת ארגון "אנו פליטים", שעסקה בקבוצת האזרחים הקודמת מאריתריאה, שבתום שמונה ימים של שהייה בין גדרות הגבול, הוחזרו למצרים. שלושה מחברי הקבוצה - שתי נשים ונער - הורשו כאמור לבסוף להיכנס לשטח ישראל.