יציאה למילואים. ארכיון (צילום: חדשות 2)
יציאה למילואים. ארכיון | צילום: חדשות 2

המילואים הופכים למייל-ואים: החל מהקיץ הקרוב ייפרדו חיילי המילואים מהמעטפות החומות שזימנו אותן לתעסוקה מבצעית. הסיבה: הזימון לשירות יישלח לתיבות המייל האישיות של כל אחד ואחד מהם - כך מדווח הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהקיץ הקרוב יזומנו עשרות אלפי חיילי מילואים לשירות באמצעות הדואר האלקטרוני בלבד. את ההחלטה הזו קיבלו באגף כוח האדם ואגף התקשוב של צה"ל, שהבינו שהגיע הזמן להילחם לא רק בחזיתות בשטח, אלא גם בביורוקרטיה הצבאית.

לפני תחילת המהלך, יוחתמו חיילי המילואים על טופס מיוחד עם פרטים אישיים, בו תימסר לקצינת הקישור כתובת המייל שלהם. לאחר שיבוצע הליך זיהוי, הם יקבלו סיסמה אישית שתשמש אותם בהליך הזימון המקוון, שצפוי להתייעל ולהתקצר באופן זה.

על מנת להתמודד עם בעיות ששונות של אבטחת מידע, שהפכו יותר ויותר נפוצות בתקופה האחרונה, הזימון המקוון לא יכלול את הפרטים המלאים אודות השירות והתעסוקה המבצעית עצמה, אלא רק קוד גישה לאתר של צה"ל.

לאחר הזנת פרטים אישיים וסיסמא, יופיעו באתר הפרטים המלאים לגבי מועד השירות. בנוסף, תאפשר המערכת החדישה גם לקבל אישורים שונים, לבקש להחליף מדים או נעליים ואפילו להגיש טופס שחרור מהמילואים בשל סיבות שונות.