אל מנחמיה הרבים מספור של משפחת רמון, שקברה אתמול את הבן אסף רמון ז"ל, מצטרפת גם סוכנות החלל האמריקנית נאס"א.

נציג מטעם הסוכנות, האסטרונאוט גרט רייסמן, הגיע לישראל כדי לנחם את משפחת רמון, כך מדווח הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות". רייסמן, חבר קרוב של משפחת רמון הגיע לארץ כשליח רשמי של נאס"א.

בנוסף פירסם הלילה מנהל תכנית האסטרונאוטים של סוכנות החלל סטיבן לינדזי, הודעת תנחומים למשפחה שאיבדה רק לפני שש וחצי שנים את אבי המשפחה, האסטרונאוט הישראלי הראשון אילן רמון ז"ל, בהתרסקות המעבורת קולומביה:

"ברצוננו להביע את תנחומינו הכנים למשפחת רמון. רבים מאיתנו הכירו היטב את אסף. הוא היה נער בוגר ומקסים, שלקח על עצמו לטפל במשפחתו אחרי אסון קולומביה. הוא הלך בדרכו של אביו ובחר לשרת את מדינתו. לכבוד היה לנו להכירו, והוא יחסר לנו מאוד. תמיד נחשוב על אילן, רונה, אסף, טל, יפתח ונעה כעל חלק בלתי נפרד ממשפחת נאס"א".


רונה רמון על הקבר: "הייתם אמורים לקבור אותי כאן"

בבית העלמין בנהלל הובא היום למנוחות רמון ז"ל, שנהרג בהתרסקות מטוס ה-F-16 שהטיס, במהלך אימון המדמה קרב. בן 21 היה במותו. יותר משש שנים אחרי שספדו באותו המקום לאביו, אילן, נפרדו היום המשפחה והמדינה מהבן הבכור אסף. אלפים ליוו למנוחות את הטייס הצעיר שהלך בדרכו של אבא עד סופה.

על קברו הטרי, בחלקה שביקשה אמו רונה לשמור לעצמה, היא ספדה לו: "זה הקבר שלי. זה המקום שלי. הייתם אמורים לקבור אותי כאן זקנה וחביבה עם מיליון נכדים. היית טייס מצטיין, בן מצטיין, אח מצטיין, נכד מצטיין. אני יודעת שאבא שומר עליך עכשיו". אחיו, יפתח וטל, אמרו קדיש על קברו. בין הנוכחים והמספידים היו גם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

הספד הנשיא: "עם שלם בוכה היום"

בין הנוכחים והמספידים היו גם ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא המדינה שמעון פרס. "מדינת ישראל מרכינה היום את דגלה, עם שלם בוכה היום, על בנו שנפל", ספד נשיא המדינה לאסף ז"ל. "כל לב נקרע היום - כי הילד הפרטי של משפחת רמון היה הילד של כולנו. 'אל תשלח ידך אל הנער', אלו מילות התפילה שנאמרה חרישית עת הצמדתי את כנפי הבוגר המצטיין לחזהו של אסף רק לפני שלושה חודשים. הוא מהטובים שבבנינו. הוא נושא עמו מורשת עשירה של אהבת הארץ, חוכמה ונתינה".

"אילן ואסף, שניהם ישרי דרך, אמיצים ונועזים, נכונים לכל קריאה. מוכנים לכל משימה", הוסיף נשיא המדינה. "שניהם גדלו כמצטיינים, ונפלו כמצטיינים שבמצטיינים. אסף, ממנו אנו נפרדים היום, הוא לוחם בן לוחם, תלמיד חכם בן תלמיד חכם, נועז בן נועז, חולם בן חולם".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

אסון רמון - סיקור מיוחד:

רונה על הקבר: "תשמור על אבא"

המכתב האחרון של אסף ז"ל

האלוף דיבר על רמון - ונחנק מבכי

אין נחמה: האסונות של רונה רמון

הראיון האחרון של אסף: "אני לא רק הבן של אילן"

הגורל היכה פעמיים במשפחת רמון

התמונות האחרונות של אסף רמון

הווידאופדיה: אילן רמון