אורית שטרית ז"ל (צילום: חדשות 2)
אירית שטרית ז"ל | צילום: חדשות 2

בעוד צה"ל ממשיך לתקוף מטרות של חמאס בעזה, מנסים תושבי אשדוד לעכל את מה שאירע אמש בעירם.

אירית שטרית, בת 39 מאשדוד, נהרגה מפגיעת טיל גראד בעת שחיפשה אחר מחסה. שטרית הייתה בדרכה חזרה הביתה מחדר הכושר, יחד עם אחותה איילת. כאשר נשמעה האזעקה, יצאו השתיים מהרכב ונסו לעבר תחנת האוטובוס הסמוכה בלב העיר, כדי לתפוס מקום מוגן, בהתאם להוראות פיקוד העורף. שטרית החליקה בדרך, ולא הספיקה להגיע לתחנה.

פגיעת טיל הגראד במקום הביאה לפציעתה האנושה, ולאחר מכן למותה. היא השאירה אחריה ארבעה ילדים. אחותה איילת עדיין מאושפזת בבית החולים קפלן ברחובות במצב קשה.

תמונת הנגד ההרוג בנחל עוז (צילום: דו"צ)
רס"ב נסראלדין לוטפי | צילום: דו"צ

"עכשיו אנחנו מבינים את הסבל שחווים בשדרות במשך כל השנים", מספרים תושבי אשדוד, שהמציאות המרה טפחה על פניהם. אם אתמול בבוקר עוד קיוו בעיר שלא יצטרכו לשמוע יותר את צליל הצורם של האזעקה, בערב הם הבינו שעוד צפויים להם ימים קשים.

צה"ל ממשיך בתקיפות

זמן קצר לאחר הנפילות באשדוד, גבתה רקטה שנחתה בבסיס צה"ל בעוטף עזה את חייו של רב סמל בכיר לוטפי נסראלדין, בן 38 מדליית אל-כרמל. חייל נוסף נפצע אנושות.

בהוראת פיקוד העורף ולאחר התייעצות מאוחרת הוחלט כי היום יושבתו מוסדות החינוך בעשרות יישובים בטווח של 30 קילומטרים מרצועת עזה - הכוללים בין השאר את יישובי עוטף עזה, אשקלון, אשדוד, אופקים, נתיבות, קריית מלאכי, קריית גת, יבנה ורהט.

חיל האוויר הוסיף לתקוף הלילה מטרות ברחבי הרצועה בהן משרדים של ממשלת חמאס. מטוסי קרב הפציצו שלושה מבנים בני שבע קומות בקריית הממשלה בשכונת תל אל-הווא, בהם משרדי האוצר והחוץ. הפלסטינים מדווחים על לפחות עשרה הרוגים נוספים שמעלים את מניין ההרוגים מתחילת הלחימה לכ-360 בני אדם.