בני משפחת פוגל ז"ל (צילום: חדשות 2)
משפחת פוגל ז"ל על רקע הבית בו בוצע הטבח | צילום: חדשות 2

130 שנות המאסר שנגזרו היום על חכים עוואד, אחד מרוצחי משפחת פוגל באיתמר, אינן בגדר נחמה לחיים פוגל, אביו של אודי זכרו לברכה.

"מבחינתנו אם היה במדינה עונש גזר דין מוות אז היה", אמר הערב לחדשות 2 באינטרנט. "במסגרת המגבלות השופטים הטילו את המקסימום, גם במקרים אחרים לא נגזר גזר דין מוות, אבל יכול להיות שמבחינה מסוימת זה מה שהיה צריך להיות".

לדבריו, "אי אפשר לדבר על נחמה. אין בזה הקלה. סגירת המעגל החשובה היא שכוחות הביטחון והתביעה הצליחו להביא את הרוצחים לדין. זה פשע של שנאה שאין עליו מחילה. הם קיבלו את עונשם, הדבר שהכי פחות מעניין אותנו זה השנים".

"עכשיו הם בבית הבראה"

תמלילי החקירה נחשפים (צילום: חדשות 2)
חכים (משמאל) ואמג'ד עוואד | צילום: חדשות 2

"אנחנו מתמודדים עם הטרגדיה הזאת כל יום", סיפר פוגל בכאב. "אין שום עונש ראוי, הלא הם עכשיו כמו כולם, בבית ההבראה עם הכבוד והכסף שהשולחים שלהם יעבירו".

הוא המשיך: "הדבר המטריד ביותר הוא דברי הבלע של הסנגור, שהרוצח הוא קורבן. במה הוא קורבן? לכיבוש? זה לא חיות, זה בני אדם שעשו מעשה חייתי בגלל שנאה שמכניסים להם לראש ועוד אומרים שהם קורבנות! זה דבר בלתי נסבל בעליל".

"מבחינתנו נסגר מעגל. אנו ממשיכים בדרך מסוימת של אמונה, מתעסקים רק באהבת התורה, ארץ ישראל ואהבת אדם, זו המורשת שלהם וזו דרכנו", אמר פוגל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק