יומיים לפני "מטס" המחאה של פעילים פרו-פלסטינים לישראל, ממשיכות הרשויות בירושלים במאמץ הבינלאומי לסכל את הפרובוקציה המתוכננת בנמל התעופה בן-גוריון לממדים המינימליים האפשריים. במקביל, הצהירו פעילי השמאל שאמורים להגיע לישראל כי לא פחות מ-1,000 פעילים יגיעו ביום ראשון לנמל התעופה בן גוריון.

אתר האינטרנט הפלסטיני PNN מדווח כי חברת התעופה הגרמנית "לופטהנזה" הודיעה לעשרות פעילים שהתכוונו להגיע במטוסיה לישראל על ביטול כרטיסי הטיסה שלהם. למשתתפי ה"מטס" המאוכזבים, שייאלצו ככל הנראה להישאר במולדותיהם או לאתר מקום פנוי במטוס אחר שיגיע ביום ראשון הקרוב לארץ, נמסר כי הביטול נעשה מתוקף "צו של ישראל".

עוד לפי הדיווח, הבטיחו ב"לופטהנזה" לבטל באופן מיידי את החיוב על רכישת כרטיס הטיסה לאישים שבישראל הוחלט למנוע את כניסתם לשטחה. גורמים פלסטינים הביעו מורת רוח על המהלך ובין היתר, טענו כי "הפאניקה של הישראלים סביב ההתעקשות לסכל את המטס גרמה לכך שבאופן ודאי, בוטלו כרטיסי הטיסה של שני תיירים שלא היה להם שום קשר לאירוע".

"לא נסכים עם שיטות המאפייה של ישראל"

מארגני האירוע גם מחו על כך שהוחלט על ביטול הכרטיסים, חרף ההסבר שהשמיעו כי "נוסעי 'לופטהנזה' לא ביצעו כל עבירה ולא יעברו לסדר היום על שיתוף הפעולה של גורמים ברחבי העולם עם שיטות המאפייה של ישראל".

נוסף על כך, הם הבטיחו כי "האירוע זוכה לתמיכה רבה ולמרות הכל, יופיעו פעילינו כמתוכנן ביום ראשון הקרוב בנמל התעופה של תל אביב. משם הם יעשו דרכם לגדה המערבית וליתר פלסטין, מקומות שגם בהם יש לתבוע מישראל לכבד את החוק הבינלאומי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק